Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся із делегацією Уряду Литовської Республіки на чолі з Прем’єр-міністеркою Литви Інгрідою Шимонітє.

Голова Українського Парламенту на початку зустрічі наголосив, що безмежно радий вітати очільницю Уряду країни, яка з перших днів повномасштабного вторгнення росії стоїть поряд з Україною.

Він висловив глибоку вдячність від імені українського народу литовським друзям за потужний рівень співпраці як на рівні урядів та парламентів, так і на суспільному рівні.

«Хочу подякувати за той рівень підтримки, який ми отримуємо не тільки від офіційної Литви, а й від литовських громадян. Їхні ініціативи для  Збройних сил України, мають шалений успіх серед усього населення, і за це я хочу щиро подякувати від імені українського народу нашим братам-литовцям», — підкреслив Руслан Стефанчук, наголосивши, що Литва завжди на передовій серед країн, які підставляють своє плече Україні. Особливо, за його словами, є важливою допомога дружньої Литви на рівні військової, фінансової та гуманітарної, санкційної протидії російській федерації.

Крім того, Голова Парламенту України закликав литовських колег підтримати всі ініціативи України щодо відновлення правової справедливості в покаранні росії за всі вчинені в Україні злочини.

«Завершення цієї війни — це не тільки перемога на полі бою, але й перемога в міжнародних юридичних інституціях, де ми маємо разом добитися визнання російської федерації винною за всі злочини в межах Міжнародного кримінального суду чи Спеціального трибуналу. А також компенсації всіх збитків: за те, що росія накоїла в Україні, мають платити не європейські платники податків, а саме росія, яка винна в цій агресії, у страшному геноциді на нашій землі», — наголосив Руслан Стефанчук.

Сторони також обговорили енергетичну ситуацію в Україні. Голова Українського Парламенту закцентував, що нині перед нашою державою постали нові виклики, у зв’язку із розв’язаним росією ракетним та енергетичним терором.

«Макрофінансова допомога є важливою для нас, враховуючи критичну ситуацію в економіці й гостру енергетичну кризу. Нам потрібні генератори, трансформатори, пальне, аби пережити можливо найскладнішу зиму в історії України», — зауважив Руслан Стефанчук.

Окремо він закцентував увагу литовських гостей на подальшій співпраці обох країн по євроінтеграційному та євроатлантичному трекам України, де Литва надавала та продовжує надавати потужну практичну підтримку, зокрема в питаннях, які є відповідальністю Парламенту.

 Своєю чергою, Прем’єр-міністерка Литви Інгріда Шимонітє висловила захоплення стійкістю українського народу та мужністю і професіоналізмом Збройних Сил України. Вона наголосила, що після останніх ракетних атак росії, безпекове питання для Європи та світу загострилося як ніколи. І тут, за її словами, є важливою співпраці всіх європейських урядів та парламентів у посиленні допомоги Україні.

«Чим більше росія атакує українську територію  та цивільну інфраструктуру, чим ближче дістається до західного кордону України, тим більша вірогідність таких інцидентів на території НАТО. І ми продовжуємо говорити нашим друзям та партнерам, що країни НАТО мають посилювати свій захист, але й Україна потрібна сильна оборона, тому маємо допомагати їй у цьому ще більше», —  наголосила Інгріде Шимонітє. 

 

 

 

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

03 лютого 2023 13:58
02 лютого 2023 17:27
01 лютого 2023 22:36
01 лютого 2023 17:20
01 лютого 2023 17:04
01 лютого 2023 14:01
01 лютого 2023 09:00
01 лютого 2023 08:30
31 січня 2023 18:43
31 січня 2023 18:36