29 листопада 2017, 14:02 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Колекція старовинних українських рушників представлена в кулуарах парламенту з нагоди відкриття 50-ї Генасамблеї ПАЧЕС

З нагоди 50 Генеральної Асамблеї Парламентської Асамблеї Чорноморського економічного співробітництва в кулуарах ІІ-го поверху будинку Верховної Ради України розгорнута експозиція «Рушник: РеінкарНація», що знайомить учасників Асамблеї, гостей, представників засобів масової інформації  з  культурою України, її етнічною спадщиною.

В назві Майстерні та робіт поєднані дві складові, що визначають основну місію проекту. Це «Руш», тобто сакральний автентичний український символ – рушник, та «Арт» - сучасний мистецький вимір. Рушарти є новим видом українського синкретичного мистецтва. В них частка етнічної української культури – фрагменти старовинних  вишитих на домотканому полотні сакральних рушників, представлені в сучасному авторському дизайнерському оформленні. Вони мають індивідуальний опис-паспорт з тлумаченням та розшифруванням знаків та символів орнаменту, які дозволяють зрозуміти генетичний код нашої нації.

Колекції, за якими представлені рушарти на виставці ( "Червоне та чорне", "Літня ніч", "Дерево Роду", "Птахи" та інші) розкривають зміст історичних заповітів майбутнім поколінням. Одна з колекцій, «Україна в війні», присвячена важливій темі, що стала болем українців та випробуванням нашої нації. У колекції підкреслена першочергова оберегова функція рушника. Його власноруч створювали жінки для захисту воїнів - чоловіків, братів, синів, батьків, які були нескореними і віддавали своє життя заради збереження державності і незалежності України.

Виставка працюватиме до 30 листопада 2017 року в кулуарах ІІ–поверху будинку Верховної Ради України (вул. Грушевського,5).

Вхід за картками акредитації.