17 грудня 2014, 14:23 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Голова Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка пропонує внести до Верховної Ради проект постанови про доповідь Голови Національного банку України

 

Голова Комітету Сергій Рибалка на засіданні в середу зазначив, що проект постанови включає три пункти: заслухати доповідь Голови НБУ щодо стану грошово-кредитного ринку України; за результатами обговорення доповіді визнати роботу Голови НБУ незадовільною; звернутися до Президента України з проханням внести на розгляд Верховної Ради питання про звільнення В.Гонтаревої із займаної посади.

Комітет також ухвалив рішення звернутися до Національного банку України з проханням надати інформацію про рефінансування банків.

"Які банки отримують сьогодні рефінансування і хто сьогодні купує долар на міжбанку. Суспільство має знати, хто заробляє на курсовій різниці, хто купує долар по 16, продаючи на чорному ринку за 22 гривні", - наголосив С.Рибалка.

Крім цього, на засіданні Комітету було створено робочу групу, до якої увійшли представники громадських організацій, що відстоюють інтереси позичальників і вкладників банків.

С.Рибалка заявив, що Комітет готовий виступити майданчиком для організації діалогу і знаходження компромісу між усіма сторонами для розв'язання проблеми реструктуризації валютних кредитів та інших проблем учасників "Фінансового майдану". За його словами, Комітет запросить взяти участь у роботі групи представників НБУ, Мінфіну, Мінекономіки та ключових парламентських комітетів.

Голова Комітету також заявив, що Комітет відкритий для всіх пропозицій. "Ситуація дуже серйозна і багато людей давно знаходяться на межі відчаю. Тому Комітет зробить все можливе, щоб був знайдений компроміс", - наголосив С.Рибалка.

Він повідомив, що сьогодні обсяг валютних кредитів становить близько 8 млрд. доларів з розрахунку по курсу 12 грн. за долар, половина з яких - іпотечні.