Ганна Гопко: Важливо знайти консенсус для закріплення курсу на членство в ЄС і НАТО

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
11 вересня 2018, 18:00

«Важливо знайти в парламенті консенсус і забезпечити 300 голосів для прийняття змін до Конституції, що закріплять курс Україну на членство в ЄС і НАТО», - наголосила голова Комітету у закордонних справах, заступник співголови Міжпарламентської Ради Україна-НАТО Ганна Гопко під час презентації 11 вересня у Києві підсумків дослідження про ставлення українців до НАТО.

Дані всеукраїнського опитування, проведеного у серпні 2018 року фондом «Демократичні ініціативи», свідчать про значну підтримку членства України в Альянсі. У разі проведення референдуму про вступ України до НАТО, 67% респондентів, що взяли б у ньому участь, голосували б на підтримку вступу, тоді як проти висловилися б 28%.

На думку Ганни Гопко, закріплення в Конституції європейських і євроатлантичних прагнень України стане запобіжником від спроб переглянути цей курс залежно від політичної кон’юнктури, результатів виборів чи політичних домовленостей. 

Разом з тим важливо ухвалити цілу низку законопроектів, що реально наблизять Україну до стандартів НАТО – про службу безпеки, про розвідку, парламентський контроль над сектором безпеки та оборони, державну таємницю, прозорість в оборонно-промисловому комплексі, переконана голова Комітету у закордонних справах.

«Хотілося б, що кандидати, які вже декларують пріоритетом членство в ЄС і НАТО, підтвердили свої наміри голосуванням за ці важливі законопроекти, які потім, коли буде черговий Саміт НАТО, підтвердять, що ми досягли певного прогресу», – зазначила Ганна Гопко.

«Політика «відчинених дверей» працює, і Україна, попри російську агресію, має шанси на євроатлантичну інтеграцію. Україна вже зараз витрачає понад 5% ВВП на сектор безпеки і оборони, має одну з найпотужніших армій з унікальним практичним досвідом, і тому ми можемо розглядатися як партнер, який може бути контриб’ютором», – підсумувала Ганна Гопко.