У Комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин відбулася зустріч з Президентом та Генеральним секретарем організації "Парламентарії за глобальні дії"

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
12 березня 2018, 17:32

 
Сьогодні голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, голова Національної групи «Парламентарії за глобальні дії» Григорій Немиря провів зустріч з Президентом міжнародної організації "Парламентарії за глобальні дії" (PGA) Маргаретою Седерфельт та Генеральним секретарем PGA Девідом Донатом-Каттіном.

Сторони обговорили ситуацію в Україні та питання міжпарламентського співробітництва. Окремо йшлося про захист прав і свобод людини в нашій державі, стан системи правосуддя та перспективи ратифікації Україною Римського статуту.

«Для нас дуже важливо бути в Україні у цей час викликів. Ваша країна має бути у центрі міжнародного порядку денного, враховуючи неоголошену війну на Сході України та незаконну анексію Криму Росією», - сказала Маргарета Седерфельт.

У свою чергу Григорій Немиря подякував за підтримку та наголосив на необхідності ратифікувати Римський статут та приєднатися до Міжнародного кримінального суду (МКС).

Крім того, сторони обговорили питання, пов‘язані з організацією Щорічного форуму PGA в Україні.

У зустрічі також брали участь народний депутат України Світлана Заліщук та експерт Центру громадянських свобод Марина Ліліченко.

Парламентарії за глобальні дії (Parliamentarians for Global Action) є найбільшою транснаціональною мережею членів парламентів (1300 членів) з усіх регіонів світу (з понад 142 країн), які опікуються захистом прав людини та людської безпеки, відстоюванням принципу верховенства права, недискримінації та гендерної рівності. Одним з пріоритетів діяльності Парламентаріїв за глобальні дії є підтримка ефективного функціонування Міжнародного кримінального суду (МКС) і подолання безкарності, а також питання ратифікації Римського статуту МКС.

Римський статут МКС набув чинності 1 липня 2002 року, тим самим ввів у дію юрисдикцію МКС. До злочинів, які розглядає МКС, належать геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії. Після ратифікації Римського статуту Україною, Міжнародний Кримінальний Суд володітиме юрисдикцією з притягнення до відповідальності осіб, які вчинили найжорстокіші порушення прав людини та гуманітарного права на території держави або стосовно громадянина цієї держави.