Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
22 грудня 2017, 14:13

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкривши ранкове засідання, повідомив, що сьогодні виповнюється 100 років з дня утворення Генерального секретарства міжнародних справ Української Народної республіки, що стало початком створення сучасної української дипломатичної служби.

А.Парубій привітав з святом усіх працівників дипломатичної служби, захисників України на міжнародному фронті.

Головуючий також привітав енергетиків з професійним святом.

Із заявою від фракцій «Батьківщина» і «Самопоміч» виступив народний депутат Єгор Соболєв.

Головуючий повідомив, що у засіданні беруть участь члени Кабінету Міністрів на чолі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Розпочалася «година запитань до Уряду».

Головуючий надав слово для виступу Міністру культури Євгену Нищуку.

Міністр розповів про реформування системи культури, реформування її управління, про пріоритетні напрямки діяльності Уряду у цій сфері.

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов розповів про підтримку Урядом українського бізнесу та покращення інвестиційної привабливості держави.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман та члени Уряду відповіли на запитання депутатських фракцій і груп.

В.Гройсман, зокрема, відповів на запитання депутатської фракції Радикальної партії стосовно того, що робить Прем’єр-міністр для зростання української економіки?

В.Гройсман розповів про кроки Уряду за підтримки Парламенту. Він зазначив, що для нього особисто стоїть надзвичайно важливе питання економічного зростання. «У 2016 році на цій трибуні я говорив, що головним завданням для нас є зупинити падіння національної економіки і перейти до економічного зростання. Спільними зусиллями ми змогли відновлювати національну економіку – маємо ріст приблизно два відсотки, але цього недостатньо. В бюджеті на 2018 рік ми визначили зростання понад три відсотки. Що таке три відсотки? Три відсотки – це понад 400 млрд. додатково виробленої продукції українськими руками в Україні. В них 176 млрд. заробітних плат для українців.

Наш Уряд абсолютно чітко відстоює позиції підвищення соціальних стандартів, але ми чітко розуміємо, що це має залежати не від друкарського верстата, який друкує кошти, а від розвитку національної економіки.

Ми вперше прийшли в цей зал з ініціативою підвищення вдвічі мінімальної заробітної плати до 3200 грн. Ми на 2018 рік передбачаємо збільшення мінімальної заробітної плати ще на 523 гривні до 3723 гривень. Ми провели з вами підвищення пенсій українським пенсіонерам і відкрили можливості для системного підвищення пенсій в Україні. Ми працюємо зараз і РНБО розглядає нашу пропозицію щодо підвищення пенсій військовим пенсіонерам».

Прем’єр-міністр наголосив: «У нас є надзвичайно багато завдань, але драйвером цього є національна економіка. Ми заклали ряд важливих програм підтримки національного виробника: агропромисловий комплекс, відновлення тваринництва і поголів’я, підтримка сільськогосподарського машинобудування, зменшення імпорту енергоресурсів, нарощення видобутку українського газу, покращення торговельного балансу, модернізація вугільної галузі, продовження дерегуляції, відновлення кредитування, конкурентна широка приватизація тощо».

В.Гройсман закликав Український Парламент спільно приймати необхідні рішення і забезпечити цей довгоочікуваний ріст національної економіки в інтересах українських громадян і держави.

Члени Кабінету Міністрів також відповіли на запитання народних депутатів.

Прем’єр-міністр В.Гройсман подякував народним депутатам за плідну співпрацю у 2017 р. і висловив сподівання на її продовження у наступному 2018 р.

На цьому «година запитань до Уряду» завершилася.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко оголосила депутатські запити.

Народні депутати виступили із заявами, повідомленнями, пропозиціями.

Головуюча на засіданні Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд закрила пленарне засідання.

26-29 грудня і 2-5 січня 2018 року народні депутати працюють з виборцями;

9-12 січня - в комітетах, комісіях і фракціях.

Наступне пленарне засідання Верховної Ради відбудеться у вівторок, 16 січня 2018 року.