Новини

23 листопада 2017, 11:14

Члени групи Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків із Македонією провели зустріч із представниками македонської групи дружби з Україною

докладніше
22 листопада 2017, 17:14

Відбулася міжнародна конференція на тему: "Кримінальний процесуальний кодекс України 2012 р.: проблеми застосування та перспективи удосконалення"

докладніше
22 листопада 2017, 15:00

Ірина Геращенко: Подолання гендерних стереотипів у суспільстві важливе для посилення ролі жінок у владі та їх впливу на прийняття рішень (відео)

докладніше
22 листопада 2017, 12:45

Виступ Представника Президента України у Верховній Раді України Ірини Луценко на першому Українському Жіночому Конгресі (відео)

докладніше
22 листопада 2017, 12:00

Розпочав роботу організований Міжфракційним депутатським об’єднанням «Рівні можливості» перший Український Жіночий Конгрес (відео)

докладніше
22 листопада 2017, 11:45

Делегація Верховної Ради провела зустріч з Головою Парламенту Македонії

докладніше
22 листопада 2017, 10:30

Комітет з питань бюджету провів виїзне засідання у Сумах

докладніше
21 листопада 2017, 21:48

Інформація про засідання Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

докладніше
21 листопада 2017, 17:40

Комітет підтримує проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо рентної плати за спеціальне використання води

докладніше
21 листопада 2017, 17:14

Делегація українських парламентаріїв перебуває з візитом в Республіці Ірак

докладніше
21 листопада 2017, 16:32

Ірина Геращенко: «Співпраця України та Ради Європи сприяє напрацюванню важливих законодавчих актів, спрямованих на імплементацію внутрішніх реформ в Україні»

докладніше
21 листопада 2017, 15:20

Голова Верховної Ради України А.Парубій у вівторок затвердив Комунікаційну Стратегію Верховної Ради України

докладніше
21 листопада 2017, 13:34

Розпочався офіційний візит делегації народних депутатів Верховної Ради України в Республіку Македонія

докладніше
21 листопада 2017, 13:15

Виступ Голови Верховної Ради України Андрія Парубія під час презентації Комунікаційної стратегії парламенту на 2017-2021 роки (відео)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
01 листопада 2017, 15:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Необхідно посилити спільне протистояння гібридним війнам і одному з елементів гібридних воєн - кібератакам (відео)

«Сильні кібератаки проти України – це один з елементів гібридної війни Російської Федерації, тому спільними зусиллями ми маємо надати належну протидію цим викликам», - заявила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час дебатів з питань кібербезпеки, що відбулись в рамках роботи пленарного засідання VI сесії Парламентської Асамблеї ЄВРОНЕСТ.

Ірина Геращенко розповіла учасникам дебатів про систематичне застосування кібератак проти України. За її словами, в останні роки державні та фінансові установи неодноразово піддавались кібератакам.

Політик нагадала, що вперше Україна стала об’єктом кібератак під час подій Революції Гідності у 2014 році, коли мобільний зв’язок активістів та опозиційних політиків блокувався, на телефонні номери приходили сотні смс в хвилину, чи йшли безперервні дзвінки з невідомих номерів, підключених до телефонного робота.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко також зауважила, що подібна ситуація відбувалась і під час анексії  Криму. Пізніше українські спецслужби встановили, що телефонні атаки здійснювалися з кримського відділення «Укртелекому», що тільки підтверджує причетність РФ до кібератак, гібридних воєн і те, що анексія Криму готувалася задовго до березня 2014.

Інформуючи учасників дебатів про поточну ситуацію із кібербезпекою в Україні, Ірина Геращенко наголосила, що лише протягом 2017 року державні та фінансові установи в Україні як мінімум двічі ставали об’єктами потужними кібератак.

«27 червня ц.р. Україна відчула серйозні наслідки атаки вірусу “Петя А”, коли було заблоковано роботу державних та фінансових установ. Нещодавно, 24 жовтня ц.р., після атаки вірусу “Bad Rabbit” атаки зазнали об’єкти інфраструктури - Одеський аеропорт, Міністерство інфраструктури України, Київський метрополітен та ряд українських державних підприємств», – наголосила політик. Вона підкреслила, що об'єктом агресії є не лише комп’ютерні системи держустанов, але об'єкти інфраструктури, і це створює серйозні безпекові, соціальні виклики.

Ірина Геращенко відзначила, що протидія кіберзагрозам має стати ключовим питанням усіх міжпарламентських Асамблей, зокрема ПАРЄ, ПА НАТО, ПА ОБСЄ і ПА ЄВРОНЕСТ.

Політик наголосила на важливості створення на національному рівні спеціальних центрів (StratCom), які будуть зосереджені на боротьбі з гібридними загрозами та кібератаками.

Крім того, Перший заступник Голови Верховної Ради України повідомила, що питання кібербезпеки знаходиться на порядку денному Українського Парламенту. Вона поінформувала, що 5 жовтня ц.р. Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» (№2126а), основна мета якого полягає у посиленні обороноздатності України в кібервійні з Росією.

Підсумовуючи свій виступ, Ірина Геращенко повідомила, що Україна має значний досвід у протистоянні кіберзагрозам і могла б ділитися цим досвідом з іншими державами-партнерами та стати ключовим партнером у цьому вимірі.

«Кібератаки проти України, ці елементи гібридної війни, просто відточуються в Україні, але потім вони застосовуються тією ж РФ в інших країнах світу, під час виборчих кампаній, в політичних цілях як елементи гібридної війни. Тому сьогодні ми маємо на рівні міжпарламентської, міжурядової, двосторонньої та на рівні співпраці спецслужб посилювати спільну протидію цій загрозі і викликам», - наголосила Ірина Геращенко.