Новини

25 травня 2018, 19:00

Ірина Геращенко: «Ми виступаємо за повний доступ місії МКЧХ до тимчасово окупованих територій України»

докладніше
25 травня 2018, 17:15

Комітет підтримав проект постанови Верховної Ради про заходи із посилення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

докладніше
25 травня 2018, 16:40

Голова Верховної Ради України підсумував в інтерв’ю ТК «Рада» роботу парламенту нинішнього пленарного тижня

докладніше
25 травня 2018, 16:23

«Верховна Рада України буде робити все можливе для того, щоб відшуковувати людей, які присвятили своє життя науці, щоб відзначати їх і давати їм змогу розвивати свої знання в Українській Державі і надалі», - Андрій Парубій

докладніше
25 травня 2018, 16:02

Андрій Парубій вкотре підтвердив свою позицію, щодо необхідності скасування депутатської недоторканності

докладніше
25 травня 2018, 15:00

Ірина Геращенко: МФО «Рівні можливості» вимагає проведення службового розслідування та перевірки на відповідність займаній посаді державного службовця Рябоконя С.І. за приниження гідності жінок (відео)

докладніше
25 травня 2018, 14:16

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
25 травня 2018, 11:55

Голова Верховної Ради України А.Парубій 25-27 травня перебуватиме з візитом у Грузії, де візьме участь в урочистій церемонії, присвяченій 100 -річчю Першої Демократичної Республіки Грузії

докладніше
25 травня 2018, 11:28

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
25 травня 2018, 10:22

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив про результати розслідування Міжнародною комісією трагедії, що сталася з літаком малайзійських авіаліній

докладніше
24 травня 2018, 19:15

Ірина Геращенко: «Політика реінтеграції тимчасово окупованих територій України має будуватись на послідовній стратегії Держави і передбачати застосування інструментів міжнародного права»

докладніше
24 травня 2018, 18:25

У парламенті презентовано виставку голландських вишитих картин

докладніше
24 травня 2018, 18:20

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
24 травня 2018, 18:15

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з делегацією Комітету із закордонних справ, оборони та безпеки Сенату Парламенту Чеської Республіки

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
01 листопада 2017, 15:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Необхідно посилити спільне протистояння гібридним війнам і одному з елементів гібридних воєн - кібератакам (відео)

«Сильні кібератаки проти України – це один з елементів гібридної війни Російської Федерації, тому спільними зусиллями ми маємо надати належну протидію цим викликам», - заявила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час дебатів з питань кібербезпеки, що відбулись в рамках роботи пленарного засідання VI сесії Парламентської Асамблеї ЄВРОНЕСТ.

Ірина Геращенко розповіла учасникам дебатів про систематичне застосування кібератак проти України. За її словами, в останні роки державні та фінансові установи неодноразово піддавались кібератакам.

Політик нагадала, що вперше Україна стала об’єктом кібератак під час подій Революції Гідності у 2014 році, коли мобільний зв’язок активістів та опозиційних політиків блокувався, на телефонні номери приходили сотні смс в хвилину, чи йшли безперервні дзвінки з невідомих номерів, підключених до телефонного робота.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко також зауважила, що подібна ситуація відбувалась і під час анексії  Криму. Пізніше українські спецслужби встановили, що телефонні атаки здійснювалися з кримського відділення «Укртелекому», що тільки підтверджує причетність РФ до кібератак, гібридних воєн і те, що анексія Криму готувалася задовго до березня 2014.

Інформуючи учасників дебатів про поточну ситуацію із кібербезпекою в Україні, Ірина Геращенко наголосила, що лише протягом 2017 року державні та фінансові установи в Україні як мінімум двічі ставали об’єктами потужними кібератак.

«27 червня ц.р. Україна відчула серйозні наслідки атаки вірусу “Петя А”, коли було заблоковано роботу державних та фінансових установ. Нещодавно, 24 жовтня ц.р., після атаки вірусу “Bad Rabbit” атаки зазнали об’єкти інфраструктури - Одеський аеропорт, Міністерство інфраструктури України, Київський метрополітен та ряд українських державних підприємств», – наголосила політик. Вона підкреслила, що об'єктом агресії є не лише комп’ютерні системи держустанов, але об'єкти інфраструктури, і це створює серйозні безпекові, соціальні виклики.

Ірина Геращенко відзначила, що протидія кіберзагрозам має стати ключовим питанням усіх міжпарламентських Асамблей, зокрема ПАРЄ, ПА НАТО, ПА ОБСЄ і ПА ЄВРОНЕСТ.

Політик наголосила на важливості створення на національному рівні спеціальних центрів (StratCom), які будуть зосереджені на боротьбі з гібридними загрозами та кібератаками.

Крім того, Перший заступник Голови Верховної Ради України повідомила, що питання кібербезпеки знаходиться на порядку денному Українського Парламенту. Вона поінформувала, що 5 жовтня ц.р. Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» (№2126а), основна мета якого полягає у посиленні обороноздатності України в кібервійні з Росією.

Підсумовуючи свій виступ, Ірина Геращенко повідомила, що Україна має значний досвід у протистоянні кіберзагрозам і могла б ділитися цим досвідом з іншими державами-партнерами та стати ключовим партнером у цьому вимірі.

«Кібератаки проти України, ці елементи гібридної війни, просто відточуються в Україні, але потім вони застосовуються тією ж РФ в інших країнах світу, під час виборчих кампаній, в політичних цілях як елементи гібридної війни. Тому сьогодні ми маємо на рівні міжпарламентської, міжурядової, двосторонньої та на рівні співпраці спецслужб посилювати спільну протидію цій загрозі і викликам», - наголосила Ірина Геращенко.