Новини

19 лютого 2018, 16:28

Звернення Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з нагоди Дня вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

докладніше
19 лютого 2018, 15:21

22 лютого відбудеться перше установче засідання робочої групи з напрацювання системних змін до КПК України

докладніше
16 лютого 2018, 14:05

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій привітав братній народ Литовської Республіки зі 100-річчям відновлення своєї державної незалежності

докладніше
16 лютого 2018, 11:30

Ірина Геращенко: «Запровадження миротворчої місії ООН на Донбасі стане пріоритетним питанням у 2018 році»

докладніше
15 лютого 2018, 19:05

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко взяла участь у відкритті виставки проектів Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу на кращу проекту пропозицію в номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні»

докладніше
15 лютого 2018, 18:23

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав законопроект щодо призначення дострокової пенсії членам сімей осіб, які загинули під час Революції Гідності

докладніше
15 лютого 2018, 16:52

У Верховній Раді відбулася дискусія на тему: "Формування парламентської коаліції. Шляхи порозуміння і досягнення компромісу"

докладніше
15 лютого 2018, 15:28

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій обговорив питання подальшої співпраці з групою експертів Міжнародного Валютного Фонду

докладніше
15 лютого 2018, 15:00

Відбувся брифінг на тему: «Третя річниця мінських домовленостей: перспективи імплементації» за участю представника України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної підгрупи, Першого заступника Голови Верховної Ради Ірини Геращенко та представника політичної підгрупи ТКГ Ольги Айвазовської (відео)

докладніше
14 лютого 2018, 16:54

Голова Верховної Ради відгукнувся на пропозицію Президентів України щодо запровадження Дня української державності

докладніше
14 лютого 2018, 14:10

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин провів виїзне засідання у Національному лісотехнічному університеті України у м.Львів

докладніше
14 лютого 2018, 12:41

Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо відповідальності за виготовлення, збут або використання пристроїв, що блокують роботу електронних засобів обліку (лічильників) з метою розкрадання електричної та теплової енергії

докладніше
14 лютого 2018, 12:17

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування протягом сьомої сесії VIII скликання розглянув 19 запитів щодо надання публічної інформації з питань, віднесених до його відання

докладніше
13 лютого 2018, 17:09

Відбувся особистий прийом громадян головою Комітету у закордонних справах Г.Гопко

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
01 листопада 2017, 15:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Необхідно посилити спільне протистояння гібридним війнам і одному з елементів гібридних воєн - кібератакам (відео)

«Сильні кібератаки проти України – це один з елементів гібридної війни Російської Федерації, тому спільними зусиллями ми маємо надати належну протидію цим викликам», - заявила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час дебатів з питань кібербезпеки, що відбулись в рамках роботи пленарного засідання VI сесії Парламентської Асамблеї ЄВРОНЕСТ.

Ірина Геращенко розповіла учасникам дебатів про систематичне застосування кібератак проти України. За її словами, в останні роки державні та фінансові установи неодноразово піддавались кібератакам.

Політик нагадала, що вперше Україна стала об’єктом кібератак під час подій Революції Гідності у 2014 році, коли мобільний зв’язок активістів та опозиційних політиків блокувався, на телефонні номери приходили сотні смс в хвилину, чи йшли безперервні дзвінки з невідомих номерів, підключених до телефонного робота.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко також зауважила, що подібна ситуація відбувалась і під час анексії  Криму. Пізніше українські спецслужби встановили, що телефонні атаки здійснювалися з кримського відділення «Укртелекому», що тільки підтверджує причетність РФ до кібератак, гібридних воєн і те, що анексія Криму готувалася задовго до березня 2014.

Інформуючи учасників дебатів про поточну ситуацію із кібербезпекою в Україні, Ірина Геращенко наголосила, що лише протягом 2017 року державні та фінансові установи в Україні як мінімум двічі ставали об’єктами потужними кібератак.

«27 червня ц.р. Україна відчула серйозні наслідки атаки вірусу “Петя А”, коли було заблоковано роботу державних та фінансових установ. Нещодавно, 24 жовтня ц.р., після атаки вірусу “Bad Rabbit” атаки зазнали об’єкти інфраструктури - Одеський аеропорт, Міністерство інфраструктури України, Київський метрополітен та ряд українських державних підприємств», – наголосила політик. Вона підкреслила, що об'єктом агресії є не лише комп’ютерні системи держустанов, але об'єкти інфраструктури, і це створює серйозні безпекові, соціальні виклики.

Ірина Геращенко відзначила, що протидія кіберзагрозам має стати ключовим питанням усіх міжпарламентських Асамблей, зокрема ПАРЄ, ПА НАТО, ПА ОБСЄ і ПА ЄВРОНЕСТ.

Політик наголосила на важливості створення на національному рівні спеціальних центрів (StratCom), які будуть зосереджені на боротьбі з гібридними загрозами та кібератаками.

Крім того, Перший заступник Голови Верховної Ради України повідомила, що питання кібербезпеки знаходиться на порядку денному Українського Парламенту. Вона поінформувала, що 5 жовтня ц.р. Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» (№2126а), основна мета якого полягає у посиленні обороноздатності України в кібервійні з Росією.

Підсумовуючи свій виступ, Ірина Геращенко повідомила, що Україна має значний досвід у протистоянні кіберзагрозам і могла б ділитися цим досвідом з іншими державами-партнерами та стати ключовим партнером у цьому вимірі.

«Кібератаки проти України, ці елементи гібридної війни, просто відточуються в Україні, але потім вони застосовуються тією ж РФ в інших країнах світу, під час виборчих кампаній, в політичних цілях як елементи гібридної війни. Тому сьогодні ми маємо на рівні міжпарламентської, міжурядової, двосторонньої та на рівні співпраці спецслужб посилювати спільну протидію цій загрозі і викликам», - наголосила Ірина Геращенко.