Новини

17 серпня 2018, 14:28

Позиція голови Комітету у закордонних справах Ганни Гопко щодо участі президента РФ В. Путіна у весіллі глави МЗС Австрії Карін Кнайсль

докладніше
17 серпня 2018, 13:23

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту постраждалих учасників Революції Гідності та деяких інших осіб

докладніше
17 серпня 2018, 12:20

Комітет під час восьмої сесії зосередив свою роботу на правовому врегулюванні сфер електронних довірчих послуг, питаннях електронних комунікацій та кібербезпеки

докладніше
17 серпня 2018, 09:25

Огляд головних тем «Голосу України» від 17 серпня

докладніше
16 серпня 2018, 17:35

Комітет проведе міжнародну конференцію «Реформування системи банкрутства в Україні з огляду на кращі світові практики - детонатор інвестиційного буму та економічного прориву»

докладніше
16 серпня 2018, 09:23

Огляд головних тем «Голосу України» від 16 серпня

докладніше
15 серпня 2018, 11:16

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з Міністром з питань охорони навколишнього середовища, Міністром у справах Єрусалима та спадщини Держави Ізраїль Зєевом Елькіним

докладніше
15 серпня 2018, 10:10

Повідомлення щодо проведення засідань з обговорення ключових положень нової системи підтримки відновлювальної енергетики

докладніше
15 серпня 2018, 09:11

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 серпня

докладніше
14 серпня 2018, 17:50

15 серпня відбудеться засідання робочої підгрупи з напрацювання змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо підвищення ефективності досудового розслідування

докладніше
14 серпня 2018, 11:46

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з представником Держдепартаменту США з питань енергетичних ресурсів Бенджаміном Шміттом

докладніше
14 серпня 2018, 09:23

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 серпня

докладніше
13 серпня 2018, 17:19

Комітет з національної безпеки і оборони протягом восьмої сесії опрацював 68 проектів законів з питань, що належать до предметів його відання

докладніше
13 серпня 2018, 11:30

14 серпня відбудеться засідання Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
01 листопада 2017, 15:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Необхідно посилити спільне протистояння гібридним війнам і одному з елементів гібридних воєн - кібератакам (відео)

«Сильні кібератаки проти України – це один з елементів гібридної війни Російської Федерації, тому спільними зусиллями ми маємо надати належну протидію цим викликам», - заявила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час дебатів з питань кібербезпеки, що відбулись в рамках роботи пленарного засідання VI сесії Парламентської Асамблеї ЄВРОНЕСТ.

Ірина Геращенко розповіла учасникам дебатів про систематичне застосування кібератак проти України. За її словами, в останні роки державні та фінансові установи неодноразово піддавались кібератакам.

Політик нагадала, що вперше Україна стала об’єктом кібератак під час подій Революції Гідності у 2014 році, коли мобільний зв’язок активістів та опозиційних політиків блокувався, на телефонні номери приходили сотні смс в хвилину, чи йшли безперервні дзвінки з невідомих номерів, підключених до телефонного робота.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко також зауважила, що подібна ситуація відбувалась і під час анексії  Криму. Пізніше українські спецслужби встановили, що телефонні атаки здійснювалися з кримського відділення «Укртелекому», що тільки підтверджує причетність РФ до кібератак, гібридних воєн і те, що анексія Криму готувалася задовго до березня 2014.

Інформуючи учасників дебатів про поточну ситуацію із кібербезпекою в Україні, Ірина Геращенко наголосила, що лише протягом 2017 року державні та фінансові установи в Україні як мінімум двічі ставали об’єктами потужними кібератак.

«27 червня ц.р. Україна відчула серйозні наслідки атаки вірусу “Петя А”, коли було заблоковано роботу державних та фінансових установ. Нещодавно, 24 жовтня ц.р., після атаки вірусу “Bad Rabbit” атаки зазнали об’єкти інфраструктури - Одеський аеропорт, Міністерство інфраструктури України, Київський метрополітен та ряд українських державних підприємств», – наголосила політик. Вона підкреслила, що об'єктом агресії є не лише комп’ютерні системи держустанов, але об'єкти інфраструктури, і це створює серйозні безпекові, соціальні виклики.

Ірина Геращенко відзначила, що протидія кіберзагрозам має стати ключовим питанням усіх міжпарламентських Асамблей, зокрема ПАРЄ, ПА НАТО, ПА ОБСЄ і ПА ЄВРОНЕСТ.

Політик наголосила на важливості створення на національному рівні спеціальних центрів (StratCom), які будуть зосереджені на боротьбі з гібридними загрозами та кібератаками.

Крім того, Перший заступник Голови Верховної Ради України повідомила, що питання кібербезпеки знаходиться на порядку денному Українського Парламенту. Вона поінформувала, що 5 жовтня ц.р. Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» (№2126а), основна мета якого полягає у посиленні обороноздатності України в кібервійні з Росією.

Підсумовуючи свій виступ, Ірина Геращенко повідомила, що Україна має значний досвід у протистоянні кіберзагрозам і могла б ділитися цим досвідом з іншими державами-партнерами та стати ключовим партнером у цьому вимірі.

«Кібератаки проти України, ці елементи гібридної війни, просто відточуються в Україні, але потім вони застосовуються тією ж РФ в інших країнах світу, під час виборчих кампаній, в політичних цілях як елементи гібридної війни. Тому сьогодні ми маємо на рівні міжпарламентської, міжурядової, двосторонньої та на рівні співпраці спецслужб посилювати спільну протидію цій загрозі і викликам», - наголосила Ірина Геращенко.