Новини

23 жовтня 2018, 18:00

У Верховній Раді відбувся круглий стіл на тему: «Нова освіта для нової економіки» (відео)

докладніше
23 жовтня 2018, 14:46

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення провів робочу зустріч, на якій обговорено проблемні питання обчислення та перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та виконання рішень судів

докладніше
23 жовтня 2018, 11:55

Звіт Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій розглянуто на засіданні Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування

докладніше
23 жовтня 2018, 11:07

Комітет рекомендує прийняти за основу законопроект щодо приведення норм Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у відповідність до рішення Конституційного Суду

докладніше
23 жовтня 2018, 10:17

Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності кредитних спілок

докладніше
23 жовтня 2018, 09:22

Огляд головних тем «Голосу України» від 23 жовтня

докладніше
22 жовтня 2018, 16:00

Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки провів слухання на тему: «Державний сектор вугільної промисловості на шляху до... Стратегічне бачення і бюджетний процес» (відео)

докладніше
22 жовтня 2018, 12:30

Делегація Верховної Ради України взяла участь у засіданнях Керівної Ради та 139 Асамблеї Міжпарламентського Союзу

докладніше
22 жовтня 2018, 12:27

У Комітеті з питань бюджету відбулася зустріч з представниками Ради Європи та Наглядової ради НСТУ щодо фінансування суспільного мовлення

докладніше
22 жовтня 2018, 10:26

Комітет розглянув проблемні питання у галузі централізованого водопостачання та водовідведення

докладніше
21 жовтня 2018, 05:00

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія працівникам харчової промисловості України

докладніше
20 жовтня 2018, 17:14

Заява Голови Верховної Ради України Андрія Парубія щодо підвищення тарифів на газ

докладніше
19 жовтня 2018, 21:08

«Захист інформаційної безпеки України має бути врегульовано на законодавчому рівні», - Ірина Геращенко

докладніше
19 жовтня 2018, 20:42

«Міжнародні експерти і криміналісти повинні отримати доступ до місць злочинів на тимчасово окупованих територіях України», - Перший віце-спікер Ірина Геращенко

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
29 листопада 2017, 10:35

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради України А.В.Парубій відкрив 50-е пленарне засідання Генеральної Асамблеї ПАЧЕС (текст виступу)

 

 

Вітальне слово Голови Верховної Ради України А.В.Парубія


 

Шановні колеги!

Пані та Панове!

Щиро вітаю вас у столиці України місті Києві, де ми зібралися сьогодні для проведення 50-ї ювілейної Генеральної Асамблеї ПАЧЕС.

Для мене, як Голови Верховної Ради України та Президента ПАЧЕС, велика честь приймати на гостинній українській землі національні делегації Парламентської Асамблеї Чорноморського Економічного Співробітництва, роль і політична вага якої неухильно зростають.

Це вже п’яте Пленарне засідання, що проходить у Києві з часу заснування ПАЧЕС, 25-річчя якої ми відзначатимемо у лютому 2018 року.

Чимало зроблено за цей період, але багато справ ще попереду. Чверть століття – це зрілий вік і час підбивати підсумки нашого співробітництва, позбавитися певних ілюзій та визначити головні пріоритети нашої діяльності на майбутнє з урахуванням сучасних реалій сучасного світу. 

Україна завжди дотримувалася основних цілей ПАЧЕС, зокрема у питанні забезпечення правової основи  для всебічного співробітництва в регіоні, сприяння національним парламентам у справі укріплення парламентської демократії та поваги до прав людини, розвитку економічних контактів країн-учасниць Організації Чорноморського Економічного Співробітництва.

Ми визнаємо важливу роль ПАЧЕС як платформи для розвитку парламентської взаємодії. Ми приділяємо значну увагу роботі, спрямованій на зміцнення регіональної співпраці, що проводиться в рамках Асамблеї.

Україна беззастережно підтримує цінності та ідеї, на яких засновані ОЧЕС та ПАЧЕС, прагне всіляко сприяти розвитку співробітництва в регіоні та перетворенню його на зону миру, стабільності і процвітання.

Однак ми повинні визнати, що на сьогодні безпекова ситуація в регіоні  є надзвичайно складною й напруженою.

Ми маємо визнати, де знаходиться джерело цієї напруги в регіоні. І маємо визнати, що власне агресивна політика Росії спричинила брутальне порушення територіальної цілісності не тільки України, але й інших наших сусідів -членів ОЧЕС.

 

Це не відповідає статутним цілям Організації, адже нашими статутними цілями є - діяти у дусі дружби і добросусідства на основі принципів і норм міжнародного права. Відтак, це підриває сам фундамент, саму філософію діяльності ОЧЕС. Адже філософія нашої діяльності полягає в тому, щоб сприяти розвитку економічного співробітництва, сприяти розвитку наших держав, а відповідно – і добробуту наших громадян.  І коли одна із країн- членів ПАЧЕС проводить агресивну політику, заводить окупаційні війська на територію Грузії, Молдови, України – це підриває сам фундамент, і саму філософію нашої організації. Ми усі спільно повинні дати адекватну відповідь на подібні дії країни-агресора.

 

Провідні держави світу запровадили санкції проти Росії і постійно продовжують їх. Ми вдячні міжнародному співтовариству за всебічну підтримку і вважаємо, що санкції проти агресора повинні тривати й посилюватись аж до повного відновлення територіальної цілісності України у відповідності до норм міжнародного права. Йдеться не тільки про окуповані райони Донецької та Луганської областей, а і про український Крим.

Ціна для Росії за брутальне порушення міжнародного права і збройну агресію проти інших держав повинна постійно зростати!

 

Нам необхідно бути відповідальними і консолідованими. Тільки разом ми здатні змусити тих, хто зневажає Статутні принципи Організації, поважати ключові засади мирного співіснування та добросусідства.

 

Шановні колеги!

Сподіваюсь, що цьому та іншим важливим питанням ми приділимо належну увагу у ході Генеральної Асамблеї, зокрема в рамках загальної дискусії на тему: «Розвиток економічного співробітництва в умовах безпекової кризи в Чорноморському регіоні».

Бажаю всім плідної роботи та оголошую 50-те Пленарне засідання Парламентської Асамблеї Чорноморського Економічного Співробітництва відкритим.

Дякую за увагу!