Новини

22 жовтня 2018, 16:00

Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки провів слухання на тему: «Державний сектор вугільної промисловості на шляху до... Стратегічне бачення і бюджетний процес» (відео)

докладніше
22 жовтня 2018, 12:30

Делегація Верховної Ради України взяла участь у засіданнях Керівної Ради та 139 Асамблеї Міжпарламентського Союзу

докладніше
22 жовтня 2018, 12:27

У Комітеті з питань бюджету відбулася зустріч з представниками Ради Європи та Наглядової ради НСТУ щодо фінансування суспільного мовлення

докладніше
22 жовтня 2018, 10:26

Комітет розглянув проблемні питання у галузі централізованого водопостачання та водовідведення

докладніше
21 жовтня 2018, 05:00

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія працівникам харчової промисловості України

докладніше
20 жовтня 2018, 17:14

Заява Голови Верховної Ради України Андрія Парубія щодо підвищення тарифів на газ

докладніше
19 жовтня 2018, 21:08

«Захист інформаційної безпеки України має бути врегульовано на законодавчому рівні», - Ірина Геращенко

докладніше
19 жовтня 2018, 20:42

«Міжнародні експерти і криміналісти повинні отримати доступ до місць злочинів на тимчасово окупованих територіях України», - Перший віце-спікер Ірина Геращенко

докладніше
19 жовтня 2018, 20:37

Ірина Геращенко: Росія планує втручатися в виборчі процеси України і використовує тему звільнення українських заручників і політв'язнів Кремля для свого впливу на майбутніх виборах у 2019 році

докладніше
19 жовтня 2018, 17:11

У Верховній Раді проведено засідання круглого столу з питань надання добровольцям статусу учасників бойових дій

докладніше
19 жовтня 2018, 17:04

У Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин відбулася робоча зустріч з посадовими особами Федерального міністерства продовольства і сільського господарства Німеччини та Посольства ФРН в Україні

докладніше
19 жовтня 2018, 16:35

Андрій Парубій: Рішення Вселенського Патріарха мають важливе значення не лише для української церкви, а й для України в цілому, для української пам’яті, її державності, її майбутнього

докладніше
19 жовтня 2018, 16:15

Голова Верховної Ради Андрій Парубій: «Слід чітко відрізняти засоби масової інформації від засобів масового знищення»

докладніше
19 жовтня 2018, 15:38

А.Парубій: «Важливим питанням нинішнього тижня було ухвалення в першому читанні проекту Державного бюджету України на наступний рік»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
30 жовтня 2017, 18:42

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Андрій Парубій: «Україна повністю підтримує територіальну цілісність і єдність Іспанії»

«Україна повністю підтримує територіальну цілісність і єдність Іспанії. Одна з найбільших цінностей вільного світу полягає в дотриманні міжнародних прав і, зокрема, це стосується безпеки і кордонів в Європі. Ми повинні підтримувати ці цінності, аби унеможливити насильство і смерті людей», - заявив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час зустрічі з міністром закордонних справ Іспанії Альфонсо Дастіс Кеседо. А.Парубій висловив вдячність Іспанії за послідовну позицію щодо підтримки територіальної цілісності та суверенітету України, коли російський агресор перебуває на українській території. У відповідь Міністр закордонних справ Іспанії підкреслив, що «Іспанія підтримувала і буде підтримувати територіальну цілісність України і, зокрема, у ті моменти, коли частина української території незаконно анексована ворогом». «Ми будемо підтримувати Україну на всіх теренах - як двосторонніх, так і багатосторонніх. Ми розуміємо місце України в Європі. Україна - європейська країна. Україна - це є Європа. І ми поділяємо українські цінності», - наголосив Альфонсо Дастіс Кеседо.

Співрозмовники обговорили україно-іспанське міждержавне співробітництво як у форматі двосторонніх, так і багатосторонніх взаємин, зокрема, наголосили на важливості активізації міжпарламентського діалогу. «Міжпарламентська дипломатія сьогодні виходить на якісно новий рівень», - наголосив А.Парубій. Глава українського Парламенту звернувся до глави зовнішньополітичного відомства Іспанії із проханням підтримати позицію України в міжпарламентських організаціях, зокрема, в ПАРЄ: «Україна вважає неприйнятними та спекулятивними дискусії в ПАРЄ щодо повернення до роботи в альянсі делегації Росії. Жодна позиція, яка була висловлена в ПАРЄ стосовно дій Росії, не була нею виконана».

А.Парубій звернув увагу співрозмовника на активізацію ворога на сході України протягом останніх тижнів і дав зрозуміти, що агресія Росії стосується не тільки України, - це загроза є глобальною і несе в собі мету дестабілізувати Європу. Наслідками інформаційної війни, що є частиною війни гібридної, припустив він, можуть бути і події в Каталонії.

Своєю чергою, глава іспанського зовнішньополітичного відомства пояснив, що Уряд Іспанії, підтриманий парламентом країни, «був вимушений у відповідь на події у Каталонії вжити заходів в рамках чинного законодавства, аби стабілізувати ситуацію». Альфонсо Дастіс Кеседо повідомив, що на 21 грудня цього року призначені вибори у регіоні: «Народ Каталонії хотів бути почутим, і ця можливість їм надається». Він висловив сподівання, що після виборів ситуація унормується, відповідно до чинної Конституції, і Іспанія підтвердить  єдність країни. Сторони були обопільні, що на цьому шляху важливо зберегти стабільність і не допустити насильства. Водночас А.Парубій висловив упевненість, що «вибори відбудуться демократично, і Іспанія, як єдина держава, продемонструє збереження європейських цінностей».

Також в рамках перемовин Сторони обговорили проведення реформ в Україні. «Україна сьогодні інша, ніж була, – в країні ідуть глобальні реформи, країна просувається впевнено вперед», - сказав А.Парубій і додав: «Головний лейтмотив нашої зовнішньої політики – європейська інтеграція. Європейський Союз зможе сприяти забезпеченню добробуту та модернізації України. Тому ми зацікавлені в єдності та стабільності Європи».

Міністр закордонних справ передав Голові Верховної Ради  запрошення від його іспанської колеги відвідати Іспанію у зручний для українського Спікера час. А.Парубій із вдячністю прийняв запрошення.

У зустрічі взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол України в Королівстві Іспанія Анатолій Щерба та голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко.