Новини

24 квітня 2018, 17:07

Постійна делегація Верховної Ради України у ПАРЄ бере участь у Другій частині сесії Парламентської асамблеї Ради Європи

докладніше
24 квітня 2018, 16:39

Забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права обговорено під час круглого столу у Комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
24 квітня 2018, 15:22

У Комітеті у закордонних справах відбулася зустріч із членами Комітету закордонних справ Парламенту Королівства Данія

докладніше
24 квітня 2018, 14:41

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин провів круглий стіл на тему: "Війна, мир, реінтеграція: що буде після АТО?"

докладніше
24 квітня 2018, 12:45

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко: "Дії з деокупації Криму мають стати одним із головних завдань Української держави"

докладніше
24 квітня 2018, 10:06

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув питання про хід виконання рекомендацій "Щодо подальших дій органів державної влади в проведенні верифікації соціальних виплат та пенсій"

докладніше
23 квітня 2018, 15:27

І.Геращенко: «Міністерство у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції повинно сформувати й реалізовувати державну політику реабілітації, соціального захисту, повернення до мирного життя ветеранів та учасників бойових дій»

докладніше
23 квітня 2018, 12:00

За результатами Сьомого засідання Парламентського комітету Асоціації між Україною та ЄС ухвалено Заключну заяву та рекомендації

докладніше
23 квітня 2018, 11:38

Питання лікарського самоврядування та професійних асоціацій як запоруки професійного зростання медичних працівників обговорено під час круглого столу у Комітеті з питань охорони здоров’я

докладніше
23 квітня 2018, 11:20

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у м. Каневі круглий стіл на тему: "Державна регіональна політика в Україні: сучасний стан, основні виклики та законодавче регулювання"

докладніше
23 квітня 2018, 11:07

Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму розглянув питання про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству молоді та спорту на підготовку резерву і складу національних команд та забезпечення їх участі у міжнародних змаганнях

докладніше
23 квітня 2018, 10:48

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко 22 квітня взяла участь у заходах, присвячених 100-річчю визволення Криму українським військом від російсько-більшовицьких окупантів

докладніше
20 квітня 2018, 18:00

А.Парубій подякував Джону Хербсту і Атлантичній раді за підтримку регіональної співпраці, яку проводить Україна

докладніше
20 квітня 2018, 16:14

Комітет з питань податкової та митної політики провів круглий стіл з нагоди 25-річчя прийняття першого закону про аудиторську діяльність: "Аудит в Україні: перспективи та виклики"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
30 жовтня 2017, 18:42

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Андрій Парубій: «Україна повністю підтримує територіальну цілісність і єдність Іспанії»

«Україна повністю підтримує територіальну цілісність і єдність Іспанії. Одна з найбільших цінностей вільного світу полягає в дотриманні міжнародних прав і, зокрема, це стосується безпеки і кордонів в Європі. Ми повинні підтримувати ці цінності, аби унеможливити насильство і смерті людей», - заявив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час зустрічі з міністром закордонних справ Іспанії Альфонсо Дастіс Кеседо. А.Парубій висловив вдячність Іспанії за послідовну позицію щодо підтримки територіальної цілісності та суверенітету України, коли російський агресор перебуває на українській території. У відповідь Міністр закордонних справ Іспанії підкреслив, що «Іспанія підтримувала і буде підтримувати територіальну цілісність України і, зокрема, у ті моменти, коли частина української території незаконно анексована ворогом». «Ми будемо підтримувати Україну на всіх теренах - як двосторонніх, так і багатосторонніх. Ми розуміємо місце України в Європі. Україна - європейська країна. Україна - це є Європа. І ми поділяємо українські цінності», - наголосив Альфонсо Дастіс Кеседо.

Співрозмовники обговорили україно-іспанське міждержавне співробітництво як у форматі двосторонніх, так і багатосторонніх взаємин, зокрема, наголосили на важливості активізації міжпарламентського діалогу. «Міжпарламентська дипломатія сьогодні виходить на якісно новий рівень», - наголосив А.Парубій. Глава українського Парламенту звернувся до глави зовнішньополітичного відомства Іспанії із проханням підтримати позицію України в міжпарламентських організаціях, зокрема, в ПАРЄ: «Україна вважає неприйнятними та спекулятивними дискусії в ПАРЄ щодо повернення до роботи в альянсі делегації Росії. Жодна позиція, яка була висловлена в ПАРЄ стосовно дій Росії, не була нею виконана».

А.Парубій звернув увагу співрозмовника на активізацію ворога на сході України протягом останніх тижнів і дав зрозуміти, що агресія Росії стосується не тільки України, - це загроза є глобальною і несе в собі мету дестабілізувати Європу. Наслідками інформаційної війни, що є частиною війни гібридної, припустив він, можуть бути і події в Каталонії.

Своєю чергою, глава іспанського зовнішньополітичного відомства пояснив, що Уряд Іспанії, підтриманий парламентом країни, «був вимушений у відповідь на події у Каталонії вжити заходів в рамках чинного законодавства, аби стабілізувати ситуацію». Альфонсо Дастіс Кеседо повідомив, що на 21 грудня цього року призначені вибори у регіоні: «Народ Каталонії хотів бути почутим, і ця можливість їм надається». Він висловив сподівання, що після виборів ситуація унормується, відповідно до чинної Конституції, і Іспанія підтвердить  єдність країни. Сторони були обопільні, що на цьому шляху важливо зберегти стабільність і не допустити насильства. Водночас А.Парубій висловив упевненість, що «вибори відбудуться демократично, і Іспанія, як єдина держава, продемонструє збереження європейських цінностей».

Також в рамках перемовин Сторони обговорили проведення реформ в Україні. «Україна сьогодні інша, ніж була, – в країні ідуть глобальні реформи, країна просувається впевнено вперед», - сказав А.Парубій і додав: «Головний лейтмотив нашої зовнішньої політики – європейська інтеграція. Європейський Союз зможе сприяти забезпеченню добробуту та модернізації України. Тому ми зацікавлені в єдності та стабільності Європи».

Міністр закордонних справ передав Голові Верховної Ради  запрошення від його іспанської колеги відвідати Іспанію у зручний для українського Спікера час. А.Парубій із вдячністю прийняв запрошення.

У зустрічі взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол України в Королівстві Іспанія Анатолій Щерба та голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко.