Новини

25 квітня 2018, 17:56

Члени Постійної делегації Верховної Ради України беруть участь у заходах Другої частини сесії Парламентської асамблеї Ради Європи у м. Страсбург

докладніше
25 квітня 2018, 14:56

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у м. Вінниця круглий стіл на тему "Актуальні питання вдосконалення базового закону системи місцевого самоврядування та механізми лобіювання інтересів місцевого самоврядування в органах державної влади"

докладніше
25 квітня 2018, 09:57

З ініціативи Голови Верховної Ради України Андрія Парубія стартував просвітницький курс про Парламент та історію українського парламентаризму

докладніше
24 квітня 2018, 17:33

У Верховній Раді проведено Пам’ятний круглий стіл, присвячений 32-й річниці Чорнобильської катастрофи

докладніше
24 квітня 2018, 17:07

Постійна делегація Верховної Ради України у ПАРЄ бере участь у Другій частині сесії Парламентської асамблеї Ради Європи

докладніше
24 квітня 2018, 16:39

Забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права обговорено під час круглого столу у Комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
24 квітня 2018, 15:22

У Комітеті у закордонних справах відбулася зустріч із членами Комітету закордонних справ Парламенту Королівства Данія

докладніше
24 квітня 2018, 14:41

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин провів круглий стіл на тему: "Війна, мир, реінтеграція: що буде після АТО?"

докладніше
24 квітня 2018, 12:45

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко: "Дії з деокупації Криму мають стати одним із головних завдань Української держави"

докладніше
24 квітня 2018, 10:06

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув питання про хід виконання рекомендацій "Щодо подальших дій органів державної влади в проведенні верифікації соціальних виплат та пенсій"

докладніше
23 квітня 2018, 15:27

І.Геращенко: «Міністерство у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції повинно сформувати й реалізовувати державну політику реабілітації, соціального захисту, повернення до мирного життя ветеранів та учасників бойових дій»

докладніше
23 квітня 2018, 12:00

За результатами Сьомого засідання Парламентського комітету Асоціації між Україною та ЄС ухвалено Заключну заяву та рекомендації

докладніше
23 квітня 2018, 11:38

Питання лікарського самоврядування та професійних асоціацій як запоруки професійного зростання медичних працівників обговорено під час круглого столу у Комітеті з питань охорони здоров’я

докладніше
23 квітня 2018, 11:20

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у м. Каневі круглий стіл на тему: "Державна регіональна політика в Україні: сучасний стан, основні виклики та законодавче регулювання"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
27 січня 2017, 20:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій: «Саме руками добровольців виборювалася незалежність України, саме кров’ю і потом добровольців окроплена державність»

 


Голова Верховної Ради України Андрій Парубій взяв участь у п’ятницю у презентації книги видавництва «Фоліо» «Добробати. Історія подвигу батальйонів, що врятували країну» про формування добровольчого руху в системі МВС.

А.Парубій нагадав, що війна триває сто років – «безперервна війна зі споконвічним ворогом України – Росією». «І Майдан, і війна на Донбасі, і нинішня наша боротьба – це елементи цієї сторічної війни», - підкреслив він.

Він зробив наголос на наявності багатьох аналогій між періодом столітньої давнини – початком Української революції 1917 року  - і періодом теперішнім, що полегшує можливість оцінити те, що відбувається сьогодні. «Добровольці і добровольчі батальйони рятували Україну у найскладніші часи її державотворення у ХХ столітті. Саме руками добровольців виборювалася незалежність України, саме кров’ю і потом добровольців окроплена державність», - зазначив Голова Парламенту.

А.Парубій нагадав, що перші добровольці в Україні з’явилися у 1914 році, коли з початком Першої світової війни в армії Австро–Угорської імперії дозволили створити український національний підрозділ. «У Стрию відбувається мобілізація, і тисячі, і тисячі найкращих синів України – поетів, письменників, художників, юристів, істориків - вся еліта, яка була вихована в організаціях: Пласт, Січ і Сокіл, - стала основою для першої добровольчої формації – Українських січових стрільців», - зазначив він.

Він також нагадав ще одну аналогію, пов’язану із Січовими стрільцями: свій перший бій з московськими окупантами Січові стрільці під командуванням сотника Володимира Сроковського прийняли 28 жовтня 1914 року на горі Ключ біля містечка Сколе. «Я мав честь відновлювати могили Січових стрільців на горі Ключ у 1989 році», - сказав він і додав, що через сто років у 2014 році так само добровольчий рух врятував державність: «Хлопці–учасники Самооборони Майдану вступили до Національної гвардії і після короткого військового вишколу вирушили на фронт. Минуло сто років, а ворог лишився той самий – імперська Росія».

Голова Верховної Ради зазначив, що у квітні 2014 року «московські окупанти і їхні маріонетки захопили Слов’янськ, і вже у липні того ж року наші добровольці звільнили Слов’янськ».

«Вони розраховували на кримський сценарій, вони розраховували на те, що в України у той час не було боєздатних Збройних сил, але ворог не врахував духу наших воїнів – добровольців, - сказав він. - У 1917 році, коли утворювалися Українська держава – збройні сили Української народної республіки формувалися, як добровольчі. Українці, повертаючись додому з фронту Першої світової війни, вступали у добровольчі полки, одним з перших був Гайдамацький полк імені отамана Костя Гордієнка під проводом Всеволода Петріва».

А.Парубій нагадав, що цьогоріч ми вшановуємо століття Української революції, століття відновлення української державності, століття боротьби. За сто років ворог лишився той самий і наміри його ті самі – повне завоювання України. Його плани зламали добровольчі батальйони, воїни, яких ціною власного життя зупинили московську орду. 13 березня 2014 року історичний Закон "Про Національну гвардію України" підтримали 262 народних депутати. «А уже наступного дня, 14 березня, сонячного ранку прямо з Майдану Незалежності сотні бійців Самооборони Майдану вирушили на вишкіл у Нові Петрівці на Київщині,  - зазначив Голова Парламенту, - Вчителі, лікарі, студенти, підприємці, айтішники – сотні майданівців – замість того, щоб після багатомісячних боїв у Києві поїхати по домівках, рушили з барикад Майдану на дальні барикади Донбасу боронити незалежність України та стали ідеологічною основою нової української армії. У березні 2014-го добровольчі батальйони організовувалися у багатьох містах України».

Голова Верховної Ради заявив, що рік тому міжфракційне депутатське об'єднання "Самооборона Майдану" проголосило, що 14 березня має стати Днем українського добровольця, що було закріплено рішенням Верховної Ради.

«День українського добровольця стане однією з основ, на якій будуть зростати і гартуватися нові покоління вільних українців. Рішенням Верховної Ради ми закарбували навіки пам'ять про героїзм українських лицарів. Слава Україні!», - підкреслив А.Парубій.

У заході, що відбувся у Центрі культури та мистецтв МВС, взяли участь: Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, керівництво Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції України, командири батальйонів, народні депутати та громадські діячі, які причетні до створення добровольчого руху у 2014 році.