Новини

19 липня 2018, 10:11

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з представником Міністра оборони США з питань України, Росії та Євразії Лорою Купер

докладніше
19 липня 2018, 09:51

Анонс головних тем «Голосу України»

докладніше
18 липня 2018, 16:35

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у круглому столі з питань релігійних свобод та провела зустріч з Послом Семом Браунбеком

докладніше
18 липня 2018, 11:17

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустрічі з членами Комітету закордонних справ Палати представників Конгресу США

докладніше
18 липня 2018, 11:03

Про звернення громадян до Верховної Ради України у січні - червні 2018 року

докладніше
18 липня 2018, 10:39

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики спорту та туризму провів слухання на тему: "Доступ молоді до вищої освіти в Україні"

докладніше
18 липня 2018, 09:46

Анонс головних тем «Голосу України»

докладніше
18 липня 2018, 09:41

Комітет з питань бюджету підбив підсумки роботи за восьму сесію Верховної Ради України восьмого скликання

докладніше
17 липня 2018, 18:06

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко перебуває з робочим візитом у м. Вашингтон (США)

докладніше
17 липня 2018, 18:03

Повідомлення стосовно інформації про ухвалення Верховною Радою України Закону України "Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України"

докладніше
17 липня 2018, 11:50

Про особистий прийом громадян головами комітетів, головами депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України під час роботи восьмої сесії

докладніше
17 липня 2018, 10:22

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування під час восьмої сесії провів 12 засідань, на яких розглянуто 100 законопроектних, організаційних та контрольних питань

докладніше
16 липня 2018, 16:53

У Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки проведено слухання на тему: "Ядерна енергетика України - виклики та перспективи"

докладніше
16 липня 2018, 15:26

Проблемні питання пенсійного забезпечення обговорено під час робочої зустрічі Першого заступника голови Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення С.Капліна з колишніми військовослужбовцями та особами, які проходили службу в правоохоронних органах

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
15 листопада 2017, 17:20

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Оксана Сироїд: Молодіжною політикою мають стати ідеї держави, підкріплені грошима, аби молоді люди могли себе розвивати

 


Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 2 липня 2017 року у Верховній Раді України в середу відбулися Парламентські слухання на тему:  «Формування і реалізація молодіжної політики в умовах децентралізації».

Заступник Голови Верховної Ради України О.Сироїд, відкриваючи слухання, висловила свої міркування щодо обговорюваного питання. Вона підкреслила, що «децентралізація - це повноваження, підкріплені грошима і відповідальністю, а молодіжна політика - це ідеї держави, які підкріплені грошима, аби молоді люди могли себе розвивати, а отже, молодіжна політика в контексті децентралізації - це політика, яка дозволяє молодим людям розвивати себе на місцях - там, де вони народилися і живуть».

О.Сироїд нагадала: «У 2015 році ми раділи, коли українські міста отримали гроші - це був початок децентралізації». Вона зазначила, що «на жаль, з початком фінансової децентралізації не був прийнятий новий закон про місцеве самоврядування - фактично не було розподілення повноважень між державними органами і органами місцевого самоврядування». За словами заступника Голови Парламенту, «держава потроху забирає гроші у місцевого самоврядування, збираючи місцеві податки, перекидаючи зобов’язання з державних плечей на плечі місцевого самоврядування без додаткового фінансування».

Як приклад, О.Сироїд згадала про недосконалу систему профтехосвіти в країні. За її словами, повноваження на регулювання профтехосвіти знаходяться у руках держави, а фінансуватися вона повинна з місцевих бюджетів. Політик назвала таку ситуацію «своєрідним шахрайством». «На 2018 рік ситуація ще більш критична - держава має намір пограбувати місцеві бюджети на 34 мільярди, в прямий або опосередкований спосіб, - наголосила вона. - 4,8 мільярда гривень – це сума недофінансування освітньої субвенції, це те, що перекладається з державних плечей на місцеві бюджети».

У цьому контексті вона задалася питанням, «над яким треба думати: чи це децентралізація, чи це згортання спроможності місцевих громад, чи можемо в такій ситуації говорити про якісну молодіжну політику».

Довідково: Учасники слухань: народні депутати України, Міністр України з питань молоді і спорту, представники центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, профільних міжнародних організацій, наукових установ.