Новини

19 січня 2018, 11:38

У Верховній Раді відбулася "година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
19 січня 2018, 11:35

Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
19 січня 2018, 11:07

Андрій Парубій: Дорогі українці, щиро всіх вітаю з святом! Нехай йорданська вода принесе очищення, сили та здоров'я кожному! Христос хрещається!

докладніше
19 січня 2018, 11:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на початку пленарного засідання у п’ятницю привітав усіх зі святом Водохреща

докладніше
19 січня 2018, 10:39

У Комітеті у закордонних справах відбулося експертне обговорення законопроекту про дипломатичну службу

докладніше
19 січня 2018, 09:54

Ірина Геращенко: дякуємо країнам «Великої сімки» та країнам-членам ЄС за допомогу у звільненні 74 українців з ОРДЛО та розраховуємо на подальшу, більш активну співпрацю щодо звільнення інших незаконно утримуваних заручників та політичних в’язнів

докладніше
18 січня 2018, 18:28

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко: "Ухвалений законопроект №7163 надає додаткову можливість нашим дипломатам боротись за реінтеграцію тимчасово окупованих територій України на дипломатичному фронті"

докладніше
18 січня 2018, 18:04

Відбулося вечірнє засідання Верховної Ради України

докладніше
18 січня 2018, 17:38

18 січня 2018 року «Для нас залишаються ключовими моментами: припинення вогню, виведення окупаційних військ і усіх збройних формувань найманців Російської Федерації з території України і відновлення контролю над українсько-російським кордоном», - Андрій Парубій

докладніше
18 січня 2018, 17:30

Народні депутати привітали в сесійній залі Верховної Ради звільнених українських заручників (відео)

докладніше
18 січня 2018, 16:47

У рамках створення Музею українського парламентаризму відкрито чергову постійно діючу експозицію з нагоди 100-літнього ювілею проголошення незалежності Української Народної Республіки 22 січня 1918 року

докладніше
18 січня 2018, 16:15

Брифінг Голови Верховної Ради України Андрія Парубія та Президента Парламентської асамблеї ОБСЄ Георгія Церетелі (відео)

докладніше
18 січня 2018, 15:41

«Сьогодні головне завдання – втримати українську державність у боротьбі проти російського агресора», - Голова Парламенту Андрій Парубій

докладніше
18 січня 2018, 15:07

Голова Верховної Ради Андрій Парубій висловив упевненість, що Президент України підпише ухвалений Парламентом закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
15 листопада 2017, 17:20

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Оксана Сироїд: Молодіжною політикою мають стати ідеї держави, підкріплені грошима, аби молоді люди могли себе розвивати

 


Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 2 липня 2017 року у Верховній Раді України в середу відбулися Парламентські слухання на тему:  «Формування і реалізація молодіжної політики в умовах децентралізації».

Заступник Голови Верховної Ради України О.Сироїд, відкриваючи слухання, висловила свої міркування щодо обговорюваного питання. Вона підкреслила, що «децентралізація - це повноваження, підкріплені грошима і відповідальністю, а молодіжна політика - це ідеї держави, які підкріплені грошима, аби молоді люди могли себе розвивати, а отже, молодіжна політика в контексті децентралізації - це політика, яка дозволяє молодим людям розвивати себе на місцях - там, де вони народилися і живуть».

О.Сироїд нагадала: «У 2015 році ми раділи, коли українські міста отримали гроші - це був початок децентралізації». Вона зазначила, що «на жаль, з початком фінансової децентралізації не був прийнятий новий закон про місцеве самоврядування - фактично не було розподілення повноважень між державними органами і органами місцевого самоврядування». За словами заступника Голови Парламенту, «держава потроху забирає гроші у місцевого самоврядування, збираючи місцеві податки, перекидаючи зобов’язання з державних плечей на плечі місцевого самоврядування без додаткового фінансування».

Як приклад, О.Сироїд згадала про недосконалу систему профтехосвіти в країні. За її словами, повноваження на регулювання профтехосвіти знаходяться у руках держави, а фінансуватися вона повинна з місцевих бюджетів. Політик назвала таку ситуацію «своєрідним шахрайством». «На 2018 рік ситуація ще більш критична - держава має намір пограбувати місцеві бюджети на 34 мільярди, в прямий або опосередкований спосіб, - наголосила вона. - 4,8 мільярда гривень – це сума недофінансування освітньої субвенції, це те, що перекладається з державних плечей на місцеві бюджети».

У цьому контексті вона задалася питанням, «над яким треба думати: чи це децентралізація, чи це згортання спроможності місцевих громад, чи можемо в такій ситуації говорити про якісну молодіжну політику».

Довідково: Учасники слухань: народні депутати України, Міністр України з питань молоді і спорту, представники центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, профільних міжнародних організацій, наукових установ.