Новини

14 жовтня 2018, 05:00

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з Днем Покрови Пресвятої Богородиці

докладніше
13 жовтня 2018, 11:19

Ірина Геращенко: Переконана, що збільшення в армії кількості жінок-офіцерів – це лише питання часу

докладніше
12 жовтня 2018, 14:52

У Верховній Раді відбулася Урочиста церемонія вручення погонів учням кадетських класів «Кадети - майбутні захисники України»

докладніше
12 жовтня 2018, 13:33

Голова Комітету у закордонних справах Г.Гопко та заступник голови Комітету з питань європейської інтеграції М.Іонова провели зустріч із французьким Сенатором О.Кадіком

докладніше
12 жовтня 2018, 10:02

Триває візит членів Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування до Італійської Республіки

докладніше
12 жовтня 2018, 10:01

Огляд головних тем «Голосу України» від 12 жовтня

докладніше
12 жовтня 2018, 09:30

Верховна Рада долучилася до заходів у рамках Всесвітнього дня дівчат

докладніше
11 жовтня 2018, 20:59

Вітаючи усі рішення Синоду Вселенської Патріархїї, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій назвав цей день віховим днем історії України та її Православної Церкви

докладніше
11 жовтня 2018, 15:30

Голова Комітету з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко взяв участь у відкритті IT-дня в рамках Тижня України в Лондоні

докладніше
11 жовтня 2018, 10:23

Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг

докладніше
11 жовтня 2018, 09:26

Огляд головних тем «Голосу України» від 11 жовтня

докладніше
10 жовтня 2018, 17:20

Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради України Петро Боднар привітав працівників секретаріатів парламентських комітетів та структурних підрозділів Апарату Верховної Ради - учасників бойових дій, миротворчих місій, ветеранів, військовослужбовців та воїнів запасу з Днем захисника України

докладніше
10 жовтня 2018, 17:10

Комітет з питань культури і духовності з 10 жовтня приймає пропозиції суб’єктів права законодавчої ініціативи до проекту Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної»

докладніше
10 жовтня 2018, 17:09

У Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення відбулася робоча зустріч з представниками центральних органів виконавчої влади та Трастовим фондом НАТО з медичної реабілітації

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
19 вересня 2018, 14:10

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Парламент має якнайшвидше прийняти закон про гуманітарне розмінування (відео)

19 вересня під час ранкового засідання Парламенту Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко звернула увагу парламентаріїв на небезпеку мін та вибухонебезпечних предметів на Донбасі та наголосила на необхідності визначення правових та організаційних засад здійснення протимінної діяльності в Україні.

«Понад 7 тис. кв. кілометрів підконтрольної українському Урядові частини Луганської та Донецької областей залишаються замінованими мінами та вибухонебезпечними предметами та потребують ретельної перевірки», - повідомила І. Геращенко.

Перший заступник Голови Верховної Ради звернула увагу, що чинне законодавство у цій сфері не відповідає тим викликам та загрозам сьогодення, спричиненим військовою агресією РФ . І. Геращенко повідомила, що велика кількість обладнання, на жаль, залишилась на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Також, політик наголосила, що наразі існує значна різниця між забезпеченням обладнанням для розмінування у відомствах Міністерства внутрішніх справ України, які займаються цивільним розмінуванням, та відомствами, які займаються військовим розмінуванням.

Під час виступу І. Геращенко поінформувала, що робоча група, яка майже рік працювала при Комітеті з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України за участі представників міністерств та відомств завершила роботу над напрацюванням законопроекту про протимінну діяльність в Україні, який сьогодні зареєстрований (№9080-1 від 19.09.2018).

Інформуючи про нововведення напрацьованого законопроекту, І. Геращенко розповіла, що документ враховує найкращий досвід міжнародних партнерів України у цій сфері, зокрема, Хорватії.

«У Хорватії міжвідомчий орган - центр розмінування - здійснює не лише функції координації робіт із розмінування, але й контролю виконаних робіт, адже важливо передати розміновані території місцевим органам влади», - повідомила вона.

І. Геращенко поінформувала, що окрім вищезгаданого законопроекту, Кабінетом Міністрів України напрацьований окремий законопроект у цій сфері, а також поданий альтернативний законопроект групи народних депутатів.

Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях І. Геращенко висловила сподівання, що загадані законопроекти отримають відповідну фахову оцінку від профільних Комітетів Парламенту, а до кінця дев'ятої сесії Верховної Ради України VIII скликання буде ухвалений відповідний законопроект у цій сфері.

«Наші міжнародні партнери очікують від нас ухвалення закону у цій сфері задля визначення, зокрема, і правових підстав для залучення матеріально-технічної допомоги структурам, задіяним у сфері розмінування», - наголосила І. Геращенко. 

Насамкінець, Перший заступник Голови Верховної Ради України закликала місцеві органи влади на Донбасі посилити роботу із маркування потенційно небезпечних, замінованих територій, аби «убезпечити місцевих жителів, зокрема, дітей від можливості наразитися на таку страшну небезпеку як міни та вибухонебезпечні предмети».