Новини

12 грудня 2018, 16:23

У Верховній Раді відбулася науково-практична дискусія "Трансфер інновацій Наукової школи вітчизняного парламентаризму: відкритий форум"

докладніше
12 грудня 2018, 15:22

Комітет з питань охорони здоров’я провів круглий стіл на тему: «Партнерство в публічному управлінні охороною здоров’я для підвищення людського потенціалу нації»

докладніше
12 грудня 2018, 15:06

А.Парубій взяв участь у Церемонії покладання квітів до Меморіалу жертв «Революції 19 квітня 1960 року» Республіки Корея

докладніше
12 грудня 2018, 13:41

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій та Голова Національної Асамблеї Республіки Корея Мун Хі-Санг підписали Меморандум про взаєморозуміння

докладніше
12 грудня 2018, 12:43

Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України провів семінар-тренінг на тему: "Верховенство права в нормопроектувальній діяльності Апарату Верховної Ради України"

докладніше
12 грудня 2018, 10:06

Члени Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення відвідали м. Славутич

докладніше
12 грудня 2018, 09:45

Огляд головних тем «Голосу України» від 12 грудня

докладніше
11 грудня 2018, 17:33

У Комітеті з питань запобігання і протидії корупції розглянули питання відновлення функціонування банківських установ та шляхи повернення їх на ринок

докладніше
11 грудня 2018, 09:49

Огляд головних тем «Голосу України» від 11 грудня

докладніше
11 грудня 2018, 09:29

Комітет з питань інформатизації та зв’язку заслухав ПАТ «Укртелеком» та НКРЗІ про стан функціонування проводового радіомовлення в Україні (відео)

докладніше
10 грудня 2018, 17:16

Комітет з питань охорони здоров’я провів круглий стіл на тему: «Готовність системи охорони здоров’я до роботи та міжвідомчої взаємодії в умовах воєнного стану»

докладніше
10 грудня 2018, 15:37

Голова Верховної Ради України А.В.Парубій з 10 по 14 грудня 2018 року здійснює офіційний візит до Республіки Корея

докладніше
10 грудня 2018, 13:03

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму у порядку контролю розглянув питання щодо масових порушень прав українських туристів у туристичному сезоні 2018 року

докладніше
10 грудня 2018, 11:01

Комітет у закордонних справах обговорив порушення прав корінних народів РФ

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
19 вересня 2018, 14:10

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Парламент має якнайшвидше прийняти закон про гуманітарне розмінування (відео)

19 вересня під час ранкового засідання Парламенту Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко звернула увагу парламентаріїв на небезпеку мін та вибухонебезпечних предметів на Донбасі та наголосила на необхідності визначення правових та організаційних засад здійснення протимінної діяльності в Україні.

«Понад 7 тис. кв. кілометрів підконтрольної українському Урядові частини Луганської та Донецької областей залишаються замінованими мінами та вибухонебезпечними предметами та потребують ретельної перевірки», - повідомила І. Геращенко.

Перший заступник Голови Верховної Ради звернула увагу, що чинне законодавство у цій сфері не відповідає тим викликам та загрозам сьогодення, спричиненим військовою агресією РФ . І. Геращенко повідомила, що велика кількість обладнання, на жаль, залишилась на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Також, політик наголосила, що наразі існує значна різниця між забезпеченням обладнанням для розмінування у відомствах Міністерства внутрішніх справ України, які займаються цивільним розмінуванням, та відомствами, які займаються військовим розмінуванням.

Під час виступу І. Геращенко поінформувала, що робоча група, яка майже рік працювала при Комітеті з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України за участі представників міністерств та відомств завершила роботу над напрацюванням законопроекту про протимінну діяльність в Україні, який сьогодні зареєстрований (№9080-1 від 19.09.2018).

Інформуючи про нововведення напрацьованого законопроекту, І. Геращенко розповіла, що документ враховує найкращий досвід міжнародних партнерів України у цій сфері, зокрема, Хорватії.

«У Хорватії міжвідомчий орган - центр розмінування - здійснює не лише функції координації робіт із розмінування, але й контролю виконаних робіт, адже важливо передати розміновані території місцевим органам влади», - повідомила вона.

І. Геращенко поінформувала, що окрім вищезгаданого законопроекту, Кабінетом Міністрів України напрацьований окремий законопроект у цій сфері, а також поданий альтернативний законопроект групи народних депутатів.

Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях І. Геращенко висловила сподівання, що загадані законопроекти отримають відповідну фахову оцінку від профільних Комітетів Парламенту, а до кінця дев'ятої сесії Верховної Ради України VIII скликання буде ухвалений відповідний законопроект у цій сфері.

«Наші міжнародні партнери очікують від нас ухвалення закону у цій сфері задля визначення, зокрема, і правових підстав для залучення матеріально-технічної допомоги структурам, задіяним у сфері розмінування», - наголосила І. Геращенко. 

Насамкінець, Перший заступник Голови Верховної Ради України закликала місцеві органи влади на Донбасі посилити роботу із маркування потенційно небезпечних, замінованих територій, аби «убезпечити місцевих жителів, зокрема, дітей від можливості наразитися на таку страшну небезпеку як міни та вибухонебезпечні предмети».