Новини

19 вересня 2018, 18:52

Секретар Комітету з питань охорони здоров’я Олена Колганова провела особистий прийом громадян

докладніше
19 вересня 2018, 17:58

Ірина Геращенко: «Українська сторона вважає неможливим повернення делегації РФ в ПАРЄ без виконання резолюцій Асамблеї»

докладніше
19 вересня 2018, 16:59

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення провів слухання на тему: "Соціальний захист людей похилого віку"

докладніше
19 вересня 2018, 16:50

Комітет з питань запобігання і протидії корупції планує заслухати звіт про діяльність НАБУ 3 жовтня

докладніше
19 вересня 2018, 14:35

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Закон «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» (відео)

докладніше
19 вересня 2018, 14:25

Комітет з питань економічної політики провів Міжнародну конференцію "Реформування системи банкрутства в Україні з огляду на кращі світові практики - детонатор інвестиційного буму та економічного прориву" (відео)

докладніше
19 вересня 2018, 14:20

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
19 вересня 2018, 14:10

Ірина Геращенко: Парламент має якнайшвидше прийняти закон про гуманітарне розмінування (відео)

докладніше
19 вересня 2018, 10:51

«Сенат США схвалив проект бюджету Пентагону на 2019 рік, у якому передбачив збільшення безпекової допомоги Україні до 250 мільйонів доларів», - Андрій Парубій

докладніше
19 вересня 2018, 09:40

Комітет з питань бюджету провів виїзне засідання в Одесі

докладніше
19 вересня 2018, 09:35

Комітет з питань інформатизації та зв’язку заслухав доповідь Постійного представника Президента України в Криму про виконання заходів з протидії російській агресії

докладніше
19 вересня 2018, 09:21

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 вересня

докладніше
19 вересня 2018, 09:02

Під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко відбулося засідання «Мінської платформи» за участі спецпредставника чинного Голови ОБСЄ в Україні та у ТКГ Мартіна Сайдіка

докладніше
18 вересня 2018, 18:20

«Співпраця між Україною і Норвегією в останній період набула особливо високої динаміки», - Андрій Парубій під час зустрічі з Головою Стортингу Королівства Норвегія Тоне Вілхелмсен Трьоен

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 травня 2018, 19:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Ми виступаємо за повний доступ місії МКЧХ до тимчасово окупованих територій України»

 
 25 травня відбулась зустріч Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко із делегацією Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) на чолі із Віце-президентом МКЧХ Жилєм Карбоньє.

Ірина Геращенко висловила вдячність за масштабну програму допомоги, яку МКЧХ надає Україні для подолання наслідків триваючої російської агресії. Також під час зустрічі було обговорено активізацію співпраці і низку проектів, за якими зараз ведеться робота, зокрема, проект повної реконструкції зруйнованого бойовиками мосту в Станиці Луганській.

Перший віце-спікер також поінформувала Віце-президента МКЧХ Жиля Карбоньє про законотворчу роботу Верховної Ради в гуманітарній сфері, зокрема, про підготовку до другого читання закону про статус зниклих безвісти, для врегулювання правового статусу цих осіб та посилення правового захисту їх родичів. Вона висловила переконання, що проект Закону №5435 від 22.11.2016 «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти», буде прийнято у червні. Також Перший заступник Голови Верховної Ради розповіла про роботу над законопроектом про гуманітарне розмінування.

Ірина Геращенко наголосила, що питання пошуку зниклих безвісти перебуває на порядку денному гуманітарної підгрупи ТКГ та повідомила, що українська сторона наполягає на створенні тристороннього формату пошуку зниклих безвісти за участі представників РФ і МКЧХ. Водночас, Ірина Геращенко підкреслила, що це питання нині заблоковане через позицію РФ.

Представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко відзначила високий інтерес до подальшого поглиблення взаємодії з МКЧХ, зокрема з метою імплементації гуманітарних аспектів Мінських домовленостей. За її словами, залучення МКЧХ має важливе значення для сприяння звільненню заручників, пошуку зниклих безвісти, надання гуманітарної допомоги громадянам, які постраждали від збройної агресії. Особливої уваги на зустрічі було надано мандату місії МКЧХ, який розповсюджується на всю територію України, в тому числі й на тимчасово окуповані території.

Ірина Геращенко наголосила, що за чотири роки місія МКЧХ жодного разу не змогла відвідати заручників в тюрмах на окупованих територіях і це викликає глибоке занепокоєння українського суспільства й родичів заручників. Також під час зустрічі порушувалося питання доступу представників МКЧХ до українців і кримських татар, утримуваних в тюрмах РФ.

Своєю чергою, Віце-президент МКЧХ Жиль Карбоньє подякував українській владі за конструктивну співпрацю і відкритість.

У зустрічі також взяли участь: Глава делегації МКЧХ в Україні Алан Ешліман, заступник Глави делегації МКЧХ в України Роже Баптіст Руффі, радник Президента України Руслан Демченко, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, керівник об’єднаного центру СБУ і пошуку та звільнення заручників Юрій Кочанов, заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, радник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Сергій Загородній та радник Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка Василь Шевченко.