Новини

19 вересня 2018, 18:52

Секретар Комітету з питань охорони здоров’я Олена Колганова провела особистий прийом громадян

докладніше
19 вересня 2018, 17:58

Ірина Геращенко: «Українська сторона вважає неможливим повернення делегації РФ в ПАРЄ без виконання резолюцій Асамблеї»

докладніше
19 вересня 2018, 16:59

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення провів слухання на тему: "Соціальний захист людей похилого віку"

докладніше
19 вересня 2018, 16:50

Комітет з питань запобігання і протидії корупції планує заслухати звіт про діяльність НАБУ 3 жовтня

докладніше
19 вересня 2018, 14:35

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Закон «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» (відео)

докладніше
19 вересня 2018, 14:25

Комітет з питань економічної політики провів Міжнародну конференцію "Реформування системи банкрутства в Україні з огляду на кращі світові практики - детонатор інвестиційного буму та економічного прориву" (відео)

докладніше
19 вересня 2018, 14:20

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
19 вересня 2018, 14:10

Ірина Геращенко: Парламент має якнайшвидше прийняти закон про гуманітарне розмінування (відео)

докладніше
19 вересня 2018, 10:51

«Сенат США схвалив проект бюджету Пентагону на 2019 рік, у якому передбачив збільшення безпекової допомоги Україні до 250 мільйонів доларів», - Андрій Парубій

докладніше
19 вересня 2018, 09:40

Комітет з питань бюджету провів виїзне засідання в Одесі

докладніше
19 вересня 2018, 09:35

Комітет з питань інформатизації та зв’язку заслухав доповідь Постійного представника Президента України в Криму про виконання заходів з протидії російській агресії

докладніше
19 вересня 2018, 09:21

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 вересня

докладніше
19 вересня 2018, 09:02

Під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко відбулося засідання «Мінської платформи» за участі спецпредставника чинного Голови ОБСЄ в Україні та у ТКГ Мартіна Сайдіка

докладніше
18 вересня 2018, 18:20

«Співпраця між Україною і Норвегією в останній період набула особливо високої динаміки», - Андрій Парубій під час зустрічі з Головою Стортингу Королівства Норвегія Тоне Вілхелмсен Трьоен

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
22 травня 2018, 17:43

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

І.Геращенко: «Важливо консолідувати спільні зусилля Уряду, Парламенту, міжнародних організацій та громадського сектору у питанні звільнення українських заручників та політв’язнів та апелювати із цим питанням до президента РФ»

 
Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко закликала представників громадського сектору, родичів українських заручників та політв’язнів Кремля до спільної та конструктивної співпраці у питанні звільнення незаконно утримуваних громадян України, які утримуються на тимчасово окупованих територіях України та в Російській Федерації.

«Я розумію позицію громадського сектору та тяжкий стан родичів політв’язнів, заручників та осіб, що вважаються зниклими безвісти, але я пропоную, аби всі наші спільні дії по звільненню Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Павла Гриба, інших українців мали конструктивний характер, а звернення адресувались безпосередньо людині, від якої залежить звільнення українців – президенту РФ», - наголосила Перший віце-спікер, відповідаючи на запитання журналістів в кулуарах парламенту.

Політик підкреслила, що питання звільнення українських заручників та політв’язнів перебуває у центрі уваги на всіх міжнародних зустрічах, зокрема і на найвищому рівні.

І.Геращенко нагадала, що нещодавно Президент України Петро Порошенко під час офіційного візиту до міста Аахен, ФРН, провів важливі зустрічі із двома лідерами країн нормандського формату - з Президентом Франції Еммануелем Макроном та Федеральним Канцлером Німеччини Ангелою Меркель. За словами І.Геращенко, на цих зустрічах Глава держави порушував питання звільнення усіх політичних в’язнів Кремля та заручників, зокрема й Олега Сенцова, який оголосив безстрокове голодування. Вона поінформувала, що під час візиту Федерального Канцлера Німеччини Ангели Меркель до РФ одним із питань перемовин із президентом РФ було звільнення незаконно утримуваних українців.

І.Геращенко також поінформувала, що нещодавно відбулись ряд важливих зустрічей родичів заручників, політв’язнів та осіб, що вважаються зниклими безвісти, зі Спеціальним представником Генерального секретаря НАТО з питань «Жінки.Мир.Безпека» Клер Хатчінсон та Спеціальним представником США з питань України Куртом Волкером. На зустрічах обговорювалось питання звільнення незаконно утримуваних громадян України з тимчасово окупованих територій України та з РФ.

Також І.Геращенко наголосила на важливості допуску міжнародних гуманітарних місій, зокрема й представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста України (МКЧХ) до українців, що утримуються на тимчасово окупованих територіях України. Політик наголосила, що нині цьому питанню надається неналежна увага, зокрема і з боку ЗМІ. Вона нагадала, що це питання, серед іншого, обговорювалось під час зустрічі К.Вокера та В.Суркова у м. Дубаї, ОАЕ, у січні ц.р.

«Мандат МКЧХ розповсюджується на всю територію України, а це і невід’ємні території Криму та Донбасу. За останні роки МКЧХ жодного разу не відвідали українців на тимчасово окупованих територіях України, навіть після переговорів К.Вокера та В.Суркова», - наголосила І.Геращенко. 

Представник України у гуманітарній підгрупі ТКГ І.Геращенко переконана, що усі перешкоджання діяльності МКЧХ та тимчасово окупованих територіях України мають відображатись у публічних заявах організації.

Перший заступник Голови Верховної Ради України також закликала підтримати пропозицію українського політв’язня Миколи Карпюка, який вже свій п’ятий день народження зустрічає у в’язниці РФ, - бойкотувати Чемпіонат світу з футболу 2018 в РФ.