Новини

24 квітня 2018, 17:07

Постійна делегація Верховної Ради України у ПАРЄ бере участь у Другій частині сесії Парламентської асамблеї Ради Європи

докладніше
24 квітня 2018, 16:39

Забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права обговорено під час круглого столу у Комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
24 квітня 2018, 15:22

У Комітеті у закордонних справах відбулася зустріч із членами Комітету закордонних справ Парламенту Королівства Данія

докладніше
24 квітня 2018, 14:41

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин провів круглий стіл на тему: "Війна, мир, реінтеграція: що буде після АТО?"

докладніше
24 квітня 2018, 12:45

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко: "Дії з деокупації Криму мають стати одним із головних завдань Української держави"

докладніше
24 квітня 2018, 10:06

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув питання про хід виконання рекомендацій "Щодо подальших дій органів державної влади в проведенні верифікації соціальних виплат та пенсій"

докладніше
23 квітня 2018, 15:27

І.Геращенко: «Міністерство у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції повинно сформувати й реалізовувати державну політику реабілітації, соціального захисту, повернення до мирного життя ветеранів та учасників бойових дій»

докладніше
23 квітня 2018, 12:00

За результатами Сьомого засідання Парламентського комітету Асоціації між Україною та ЄС ухвалено Заключну заяву та рекомендації

докладніше
23 квітня 2018, 11:38

Питання лікарського самоврядування та професійних асоціацій як запоруки професійного зростання медичних працівників обговорено під час круглого столу у Комітеті з питань охорони здоров’я

докладніше
23 квітня 2018, 11:20

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у м. Каневі круглий стіл на тему: "Державна регіональна політика в Україні: сучасний стан, основні виклики та законодавче регулювання"

докладніше
23 квітня 2018, 11:07

Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму розглянув питання про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству молоді та спорту на підготовку резерву і складу національних команд та забезпечення їх участі у міжнародних змаганнях

докладніше
23 квітня 2018, 10:48

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко 22 квітня взяла участь у заходах, присвячених 100-річчю визволення Криму українським військом від російсько-більшовицьких окупантів

докладніше
20 квітня 2018, 18:00

А.Парубій подякував Джону Хербсту і Атлантичній раді за підтримку регіональної співпраці, яку проводить Україна

докладніше
20 квітня 2018, 16:14

Комітет з питань податкової та митної політики провів круглий стіл з нагоди 25-річчя прийняття першого закону про аудиторську діяльність: "Аудит в Україні: перспективи та виклики"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
16 листопада 2017, 17:57

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: “Відновлення суверенітету та територіальної цілісності України залишається ключовим викликом сьогодення”

 
Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час зустрічі з групою ліванських журналістів наголосила на важливості поглиблення міжпарламентського співробітництва між Україною та Ліваном.

Перший віце-спікер поінформувала ліванських журналістів про стан впровадження структурних реформ в Україні, поточну безпекову ситуацію, відновлення територіальної цілісності та суверенітету України, повернення Криму і Донбасу.

Ірина Геращенко зосередила увагу присутніх на модернізації Збройних Сил України, які зараз користуються найбільшим рівнем довіри.

“Україна витрачає п’ять відсотків від ВВП на фінансування армії”, - розповіла Ірина Геращенко.

Окрім того, Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях поінформувала, що Україна завжди прагнула до врегулювання ситуації на Донбасі мирним та дипломатичним шляхом, зокрема, в рамках Нормандського формату та Мінських домовленостей, а також зауважила, що ключовим викликом сьогодення є відновлення суверенітету та територіальної цілісності України. Однак, політик також підкреслила, що в свою чергу Росія має повернутись у міжнародне правове поле та почати виконувати свої зобов’язання.

Ірина Геращенко поінформувала про розвиток безпекової та гуманітарної ситуації на Донбасі та звернула увагу на суттєве погіршення ситуації із дотриманням прав людини на окупованому Кримському півострові.

“Наразі 157 українців незаконно утримуються на тимчасово окупованих територіях Донбасу та політв’язні, зокрема, і представники кримськотатарського народу, що утримуються в окупованому Криму та в Росії”, - зазначила Ірина Геращенко.

Перший заступник Голови Верховної Ради нагадала, що Україна 11 разів оголошувала режим припинення вогню. Однак російські окупаційні війська та їхні маріонетки неодноразово їх порушували. Вона також підкреслила, що на сьогодні 400 км території є непідконтрольними українській владі, і через яку регулярно проходять російські війська та постачається зброя.

Також Ірина Геращенко розповіла про українську ініціативу введення миротворчої місії ООН задля відновлення правопорядку на українсько-російському кордоні.

“Пропозиція Російської Федерації щодо миротворців на Донбасі є абсолютно неприйнятною! Миротворці мають бути присутніми на всій території, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону”, -  зауважила політик.

Завершуючи розмову, Ірина Геращенко наголосила, що питання окупованого Криму має ставитися на всіх міжнародних майданчиках, зокрема і питання збереження санкцій проти Росії за її злочинні дії.