Новини

20 жовтня 2018, 17:14

Заява Голови Верховної Ради України Андрія Парубія щодо підвищення тарифів на газ

докладніше
19 жовтня 2018, 21:08

«Захист інформаційної безпеки України має бути врегульовано на законодавчому рівні», - Ірина Геращенко

докладніше
19 жовтня 2018, 20:42

«Міжнародні експерти і криміналісти повинні отримати доступ до місць злочинів на тимчасово окупованих територіях України», - Перший віце-спікер Ірина Геращенко

докладніше
19 жовтня 2018, 20:37

Ірина Геращенко: Росія планує втручатися в виборчі процеси України і використовує тему звільнення українських заручників і політв'язнів Кремля для свого впливу на майбутніх виборах у 2019 році

докладніше
19 жовтня 2018, 17:11

У Верховній Раді проведено засідання круглого столу з питань надання добровольцям статусу учасників бойових дій

докладніше
19 жовтня 2018, 17:04

У Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин відбулася робоча зустріч з посадовими особами Федерального міністерства продовольства і сільського господарства Німеччини та Посольства ФРН в Україні

докладніше
19 жовтня 2018, 16:35

Андрій Парубій: Рішення Вселенського Патріарха мають важливе значення не лише для української церкви, а й для України в цілому, для української пам’яті, її державності, її майбутнього

докладніше
19 жовтня 2018, 16:15

Голова Верховної Ради Андрій Парубій: «Слід чітко відрізняти засоби масової інформації від засобів масового знищення»

докладніше
19 жовтня 2018, 15:38

А.Парубій: «Важливим питанням нинішнього тижня було ухвалення в першому читанні проекту Державного бюджету України на наступний рік»

докладніше
19 жовтня 2018, 14:30

Комітет розглянув питання про стан виконання Державної цільової екологічної програми приведення в безпечний стан уранових об’єктів державного підприємства “Бар’єр”

докладніше
19 жовтня 2018, 14:04

Голова Комітету у закордонних справах Г.Гопко провела зустріч з Уповноваженим з питань Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії МЗС Німеччини М.Зібертом

докладніше
19 жовтня 2018, 13:52

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
19 жовтня 2018, 11:28

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
19 жовтня 2018, 09:30

Комітет з питань європейської інтеграції розглянув низку законопроектів на відповідність праву Євросоюзу, зобов'язанням України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
16 листопада 2017, 17:57

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: “Відновлення суверенітету та територіальної цілісності України залишається ключовим викликом сьогодення”

 
Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час зустрічі з групою ліванських журналістів наголосила на важливості поглиблення міжпарламентського співробітництва між Україною та Ліваном.

Перший віце-спікер поінформувала ліванських журналістів про стан впровадження структурних реформ в Україні, поточну безпекову ситуацію, відновлення територіальної цілісності та суверенітету України, повернення Криму і Донбасу.

Ірина Геращенко зосередила увагу присутніх на модернізації Збройних Сил України, які зараз користуються найбільшим рівнем довіри.

“Україна витрачає п’ять відсотків від ВВП на фінансування армії”, - розповіла Ірина Геращенко.

Окрім того, Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях поінформувала, що Україна завжди прагнула до врегулювання ситуації на Донбасі мирним та дипломатичним шляхом, зокрема, в рамках Нормандського формату та Мінських домовленостей, а також зауважила, що ключовим викликом сьогодення є відновлення суверенітету та територіальної цілісності України. Однак, політик також підкреслила, що в свою чергу Росія має повернутись у міжнародне правове поле та почати виконувати свої зобов’язання.

Ірина Геращенко поінформувала про розвиток безпекової та гуманітарної ситуації на Донбасі та звернула увагу на суттєве погіршення ситуації із дотриманням прав людини на окупованому Кримському півострові.

“Наразі 157 українців незаконно утримуються на тимчасово окупованих територіях Донбасу та політв’язні, зокрема, і представники кримськотатарського народу, що утримуються в окупованому Криму та в Росії”, - зазначила Ірина Геращенко.

Перший заступник Голови Верховної Ради нагадала, що Україна 11 разів оголошувала режим припинення вогню. Однак російські окупаційні війська та їхні маріонетки неодноразово їх порушували. Вона також підкреслила, що на сьогодні 400 км території є непідконтрольними українській владі, і через яку регулярно проходять російські війська та постачається зброя.

Також Ірина Геращенко розповіла про українську ініціативу введення миротворчої місії ООН задля відновлення правопорядку на українсько-російському кордоні.

“Пропозиція Російської Федерації щодо миротворців на Донбасі є абсолютно неприйнятною! Миротворці мають бути присутніми на всій території, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону”, -  зауважила політик.

Завершуючи розмову, Ірина Геращенко наголосила, що питання окупованого Криму має ставитися на всіх міжнародних майданчиках, зокрема і питання збереження санкцій проти Росії за її злочинні дії.