Новини

20 січня 2018, 09:00

«Ми розраховуємо на підтримку ініціатив України, спрямованих на мирне врегулювання ситуації на Донбасі», - Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Італії Давіде Ла Чечіліа

докладніше
19 січня 2018, 16:00

Виступ Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з нагоди закриття сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання

докладніше
19 січня 2018, 13:56

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій закрив у п’ятницю сьому сесію Верховної Ради України восьмого скликання

докладніше
19 січня 2018, 13:22

ЗАВЕРШИЛАСЯ СЬОМА СЕСІЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ

докладніше
19 січня 2018, 12:15

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування утворив Робочу групу Комітету з визначення шляхів реформування законодавства України у сфері локальної демократії

докладніше
19 січня 2018, 11:45

Комітет з питань промислової політики та підприємництва ініціює проведення «Дня Уряду» у Верховній Раді

докладніше
19 січня 2018, 11:43

Комітет розглянув інформацію Рахункової палати щодо ефективності використання коштів, спрямованих на функціонування системи протипаводкового захисту

докладніше
19 січня 2018, 11:40

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин розглянув проекти законів щодо страхування сільськогосподарської продукції

докладніше
19 січня 2018, 11:38

У Верховній Раді відбулася "година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
19 січня 2018, 11:07

Андрій Парубій: Дорогі українці, щиро всіх вітаю з святом! Нехай йорданська вода принесе очищення, сили та здоров'я кожному! Христос хрещається!

докладніше
19 січня 2018, 11:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на початку пленарного засідання у п’ятницю привітав усіх зі святом Водохреща

докладніше
19 січня 2018, 10:39

У Комітеті у закордонних справах відбулося експертне обговорення законопроекту про дипломатичну службу

докладніше
19 січня 2018, 09:54

Ірина Геращенко: дякуємо країнам «Великої сімки» та країнам-членам ЄС за допомогу у звільненні 74 українців з ОРДЛО та розраховуємо на подальшу, більш активну співпрацю щодо звільнення інших незаконно утримуваних заручників та політичних в’язнів

докладніше
18 січня 2018, 18:28

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко: "Ухвалений законопроект №7163 надає додаткову можливість нашим дипломатам боротись за реінтеграцію тимчасово окупованих територій України на дипломатичному фронті" (відео)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
16 листопада 2017, 17:57

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: “Відновлення суверенітету та територіальної цілісності України залишається ключовим викликом сьогодення”

 
Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час зустрічі з групою ліванських журналістів наголосила на важливості поглиблення міжпарламентського співробітництва між Україною та Ліваном.

Перший віце-спікер поінформувала ліванських журналістів про стан впровадження структурних реформ в Україні, поточну безпекову ситуацію, відновлення територіальної цілісності та суверенітету України, повернення Криму і Донбасу.

Ірина Геращенко зосередила увагу присутніх на модернізації Збройних Сил України, які зараз користуються найбільшим рівнем довіри.

“Україна витрачає п’ять відсотків від ВВП на фінансування армії”, - розповіла Ірина Геращенко.

Окрім того, Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях поінформувала, що Україна завжди прагнула до врегулювання ситуації на Донбасі мирним та дипломатичним шляхом, зокрема, в рамках Нормандського формату та Мінських домовленостей, а також зауважила, що ключовим викликом сьогодення є відновлення суверенітету та територіальної цілісності України. Однак, політик також підкреслила, що в свою чергу Росія має повернутись у міжнародне правове поле та почати виконувати свої зобов’язання.

Ірина Геращенко поінформувала про розвиток безпекової та гуманітарної ситуації на Донбасі та звернула увагу на суттєве погіршення ситуації із дотриманням прав людини на окупованому Кримському півострові.

“Наразі 157 українців незаконно утримуються на тимчасово окупованих територіях Донбасу та політв’язні, зокрема, і представники кримськотатарського народу, що утримуються в окупованому Криму та в Росії”, - зазначила Ірина Геращенко.

Перший заступник Голови Верховної Ради нагадала, що Україна 11 разів оголошувала режим припинення вогню. Однак російські окупаційні війська та їхні маріонетки неодноразово їх порушували. Вона також підкреслила, що на сьогодні 400 км території є непідконтрольними українській владі, і через яку регулярно проходять російські війська та постачається зброя.

Також Ірина Геращенко розповіла про українську ініціативу введення миротворчої місії ООН задля відновлення правопорядку на українсько-російському кордоні.

“Пропозиція Російської Федерації щодо миротворців на Донбасі є абсолютно неприйнятною! Миротворці мають бути присутніми на всій території, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону”, -  зауважила політик.

Завершуючи розмову, Ірина Геращенко наголосила, що питання окупованого Криму має ставитися на всіх міжнародних майданчиках, зокрема і питання збереження санкцій проти Росії за її злочинні дії.