Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив ранкове засідання.
Народні депутати виступили з оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями.

Парламентарії розглядають питання ратифікації.


Прийнято Закон «Про ратифікацію Додаткового протоколу між Урядом України та Урядом Республіки Хорватія про внесення змін до Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Хорватія про сприяння та взаємний захист інвестицій».

Верховна Рада України ратифікувала Додатковий протокол між Урядом України та Урядом Республіки Хорватія про внесення змін до Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Хорватія про сприяння та взаємний захист інвестицій, вчинений 21 листопада 2016 року в м. Києві (додається), який набирає чинності на тридцятий день після дати отримання останнього письмового повідомлення, яким Договірні Сторони повідомляють одна одній дипломатичними каналами про виконання своїх внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання ним чинності, із заявою такого змісту:

“Оскільки Автономна Республіка Крим і місто Севастополь, які становлять невід’ємну частину території України, є тимчасово окупованими територіями, положення цієї Угоди не застосовуються до зазначених територій до відновлення над ними юрисдикції України.

Території окремих районів Донецької та Луганської областей внаслідок збройної агресії є фактично окупованими територіями і контролюються Російською Федерацією. Уряд України не гарантує повний та ефективний контроль і захист інвестицій на цих територіях.”

Проект Закону зареєстровано за 0149.


Прийнято Закон «Про ратифікацію Угоди (у формі обміну нотами) між Кабінетом Міністрів України та Урядом Латвійської Республіки про здійснення оплачуваних видів діяльності членами сімей співробітників дипломатичних представництв та консульських установ».

Верховна Рада України ратифікувала Угоду (у формі обміну нотами) між Кабінетом Міністрів України та Урядом Латвійської Республіки про здійснення оплачуваних видів діяльності членами сімей співробітників дипломатичних представництв та консульських установ, вчинену 4 квітня 2017 року в м. Ризі, яка набирає чинності з дати отримання останнього письмового повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності зазначеною Угодою.

Проект Закону зареєстровано за №0155.

 

Прийнято Закон «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про міжнародні комбіновані перевезення».

Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про міжнародні комбіновані перевезення, вчинену 4 листопада 2016 року у м. Стамбулі, яка набирає чинності з дати отримання дипломатичними каналами останнього письмового повідомлення про виконання Договірними Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності цією Угодою.

Проект Закону зареєстровано за №0154.

 

Народні депутати розпочали розгляд поправок до підготовленого до повторного другого читання проекту Закону про електронні довірчі послуги №4685.

Голова Комітету з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко доповів рішення Комітету. Він, зокрема, зазначив, що доопрацьований законопроект максимально враховує зауваження Головного науково-експертного управління, а також Головного юридичного управління, подані до другого читання.  

Загалом до законопроекту надійшло 477 правок, з них Комітетом враховано 187, 117 – враховано редакційно, 29 – частково, 144 – відхилено.

За словами доповідача, законопроект максимально наближений до законодавства Європейського Союзу в сфері електронних довірчих послуг, що є великим кроком до інтеграції нашої цифрової економіки до країн ЄС.

Серед новели законопроекту – прозорий порядок отримання статусу надавача електронних довірчих послуг, чітке розмежування повноважень органів влади, запровадження процедури незалежної оцінки і відповідності для надання таких послуг, можливість використання ними у своїй діяльності як національних, так і міжнародних стандартів.

Законопроектом передбачений перехідний період для бізнесу. Прикінцевими положеннями передбачається набрання ним чинності через рік з дня його опублікування.

О.Данченко також зазначив, що вже існуючі центри сертифікації ключів автоматично вносяться до довірчого списку, а електронні цифрові підписи використовуються до закінчення строку їх дії, але не пізніше двох років з набрання чинності цим Законом.

Голова Комітету також повідомив про підписання минулої п’ятниці міністрами країни ЄС Угоди про єдиний цифровий ринок до кінця 2018 року. «Таким чином, Європа дає нам напрямок, куди ми повинні рухатися», - наголосив він, додавши, що Україна може долучитися до Єдиного цифрового ринку ЄС. А це, за його словами близько 60 млрд. євро інвестицій в інфраструктуру, в розвиток цифрових послуг. Частка України в цьому пулі за різними оцінками має скласти 5-6 млрд. доларів. «Тому прийняття цього Закону – це рішучий крок до реального вступу України до Єдиного цифрового ринку Європи», - зазначив.

О.Данченко повідомив, що Комітет просить підтримати цей законопроект у повторному другому читанні та в цілому як Закон в редакції Комітету.

Народні депутати розглянули 447 правок з 477.

Розгляд правок до законопроекту про електронні довірчі послуги №4685 буде продовжено на наступному пленарному засіданні.

Головуючий закрив пленарне засідання.

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

25 квітня 2024 16:05
24 квітня 2024 14:54
23 квітня 2024 18:12
21 квітня 2024 12:12
18 квітня 2024 10:12
17 квітня 2024 19:05
17 квітня 2024 18:51
17 квітня 2024 17:23
17 квітня 2024 11:54
16 квітня 2024 20:18