Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час зустрічі з Генеральним секретарем Парламентської асамблеї Організації Чорноморського економічного співробітництва Асафом Гаджиєвим високо оцінив роботу міжнародної організації та нагадав, що цього року у Києві відбудеться 50-та ювілейна сесія Генеральної Асамблеї ПАЧЕС.

Голова Парламенту поінформував Генсека ПАЧЕС про реформи, що відбуваються в Україні, зокрема, в умовах російської агресії. Він нагадав, що агресивні дії Росії продовжуються; Росія у Криму розміщує озброєння, у тому числі ядерну зброю, що створює додаткову небезпеку в регіоні. «Україна докладає великих зусиль для забезпечення безпеки в регіоні, і це підтримує світове співтовариство, наша співпраця у цьому напрямку продовжується, - сказав він. – Сподіваємось, що санкції проти Росії будуть продовжені до повного відновлення територіальної цілісності нашої держави та відновлення незалежності окупованих територій. Це буде запорукою подальшого ефективного співробітництва у Чорноморському регіоні».

Своєю чергою, Асаф Гаджиєв зазначив, що цей рік є особливим для ПАЧЕС, оскільки виповнюється 25 років з дня створення організації.

Підкреслюючи надзвичайну важливість діяльності організації у причорноморському регіоні, Генеральний секретар зауважив, що сесія дозволить проаналізувати недоліки роботи і шляхи для її вдосконалення, та висловив сподівання, що головування української делегації буде успішним. «Ми, як економічна організація, граємо важливу роль в регіоні та відображаємо інтереси усіх країн. І ми зацікавлені у створенні додаткових транспортних мереж, зокрема, залізничних ліній через територію України», - підкреслив він.

Голова Українського Парламенту зазначив, що порядок денний сесії Генеральної Асамблеї є «важливим і дуже цікавим». За його словами, Причорноморський регіон знаходиться на перетині головних транспортних артерій, тому «необхідно активно розвивати співробітництво по всіх напрямках - як по лінії захід-схід, де воно більш активне, так і по лінії північ-південь». На переконання А.Парубія, до такої співпраці слід активно долучати не лише країни Причорномор’я, а й країни Балтії, скандинавські держави тощо.

Голова Верховної Ради також підкреслив, що Україна зацікавлена в тому, аби «шовковий шлях» з Китаю  проходив через територію України. У цьому контексті він запропонував навесні наступного року провести спільну конференцію відповідних комітетів Верховної Ради та ПАЧЕС з питань економіки за тематикою «Чорне море і шовковий шлях». Залучення до роботи такої конференції спікерів парламентів країн Причорномор’я, Балтії та інших зацікавлених у цьому країн дозволить серйозно просунути цей проект. Головна мета – визначити необхідні дії з боку парламентів, аби такі транспортні лінії запрацювали. У якості прикладу ефективності співпраці парламентів він розповів про створення додаткових чотирьох пунктів перетину на західному кордоні України після зустрічей з Маршалками Сейму та Сенату Польщі. «Спільне рішення дасть можливість виконати своє домашнє завдання», - додав він.

Довідково: 26 лютого 1993 року Україна однією з перших серед країн Причорномор’я підписала Декларацію про створення ПАЧЕС. Відповідно до Регламенту ПАЧЕС головування в Асамблеї переходить раз на шість місяців за принципом ротації згідно з англійським алфавітом. Під час 49-го пленарного засідання Генасамблеї у Стамбулі, 6 липня 2017 року, Голова Верховної Ради А.Парубій прийняв головування у ПАЧЕС терміном на півроку. Підсумком головування стане проведення 50-го пленарного засідання Генеральної Асамблеї ПАЧЕС у Києві з 29 по 30 листопада поточного року.

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

24 квітня 2024 14:54
23 квітня 2024 18:12
18 квітня 2024 10:12
17 квітня 2024 19:05
17 квітня 2024 18:51
17 квітня 2024 17:23
17 квітня 2024 11:54
16 квітня 2024 20:18
16 квітня 2024 18:50
16 квітня 2024 17:31