На початку засідання 21 червня 2017 року Комітет, як і передбачалося, повернувся до розгляду ходу резонансного розслідування підступного вбивства журналіста Павла Шеремета, що було скоєне 20 липня 2016 року. Доповідаючи це питання, Перший заступник Голови Комітету Ольга Червакова ознайомила присутніх зі змістом офіційного листа, який щойно надійшов з Національної поліції України.

Як зазначено у цьому документі за підписом т.в.о. Голови Національної поліції Олександра Вакуленка, за результатами аналізу обговореного на попередньому засіданні Комітету документального фільму «Вбивство Павла» Національною поліцією проводяться додаткові слідчі дії. Серед іншого, відбувся допит колишнього працівника Служби безпеки та проведено слідчий експеримент, що стосується відповідного епізоду справи. Загалом у цій справі опитано понад три тисячі свідків, здійснено більше 280 оглядів і публікацій, вилучено й проаналізовано відеозаписів зі значної кількості камер спостереження, розташованих у прилеглому до місця скоєння злочину районі. В інтересах слідства Національна поліція поки що утримується від розголошення окремих деталей і попередніх висновків досудового розслідування. Його хід і надалі перебуватиме на контролі Комітету.

Парламентарії розглянули також розроблений в рамках ініціативи «Відкритий парламент» проект Комунікаційної стратегії Верховної Ради України. До її розробки були залучені парламентарії, керівники Апарату Верховної Ради України, його профільних структурних підрозділів, працівники секретаріатів Голови Верховної Ради України та його заступників, численні представники громадянського суспільства та експерти. Комунікаційна стратегія знайшла одностайну підтримку членів Комітету. Вони прийняли рішення схвалити документ та рекомендувати Голові Верховної Ради України затвердити його своїм розпорядженням.

При розгляді питання щодо сприяння виданню для потреб учасників АТО готових текстів книг, брошур та збірок, які були отримані Міністерством інформаційної політики України, було заслухано Державного секретаря цього відомства Артема Біденка. У розмові взяв участь і висловив низку слушних пропозицій також генеральний директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький. Загалом підтримавши запропонований план дій, Комітет рекомендував невідкладно перейти до його реалізації.

Відбувся розгляд підготовленого до другого читання проекту Закону про внесення змін до статті 48 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо строку зберігання передач (реєстраційний № 5607). Як ми вже повідомляли, метою цього законопроекту є забезпечення конституційних прав громадян України на судове спростування поширеної щодо них недостовірної інформації та забезпечення збереження доказів такого поширення. Обговоривши низку пропозицій та поправок суб’єктів законодавчої ініціативи, Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти зазначений проект у другому читанні та в цілому.

Головуюча на засіданні Вікторія Сюмар ознайомила присутніх з проектом Рішення Комітету за результатами поїздки його членів 14-15 червня 2017 року до Донецької області з метою перевірки виконання рекомендацій Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики від 13 липня 2016 року. Зазначені рекомендації стосуються невідкладних дій, спрямованих на виправлення ситуації з інформаційною безпекою у Донецькій та Луганській областях. Після обговорення члени Комітету підтримали документ у запропонованій редакції (додається).

 

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

 

Рішення

 

21 червня 2017 року

 

(протокол №71)

 

Проаналізувавши у форматі виїзного засідання 14-15 червня ц.р. у місті Краматорську виконання Рекомендацій Комітету органам центральної виконавчої влади України, Донецькій та Луганській обласним державним військово-цивільним адміністраціям, напрацьованих за результатами виїзного  засідання Комітету у регіон проведення АТО в червні 2016 року, заслухавши інформацію представників Міністерства інформаційної політики України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, ДП Концерн РРТ, голови Донецької та заступника голови  Луганської ОДВЦА, відвідавши низку населених пунктів зони проведення АТО, зокрема, міста Авдіївку, Покровськ, пункт пропуску у селищі Майорське, розташування військовослужбовців ЗСУ у зоні розмежування, об’єкти Концерну РРТ в Авдіївці та Покровському  Донецької області, зустрівшись з прес-офіцерами та військовими журналістами, що працюють у зоні АТО, з працівниками засобів масової інформації регіону,  з колективом Донецької філії ПАТ НСТУ «ДоТеБе», Комітет вирішив:

1. У рамках контрольних функцій Комітету сприяти реалізації проектів з:

1) протидії (нейтралізації, глушіння) незаконному поширенню заборонених в Україні ЗМІ Російської Федерації і так званих ДНР та ЛНР; 

2) спорудження об’єктів інформаційної інфраструктури для забезпечення поширення сигналу українських електронних засобів масової інформації та впевненого і якісного прийому телерадіопрограм на всій підконтрольній Україні території Донецької та Луганської областей;

 3)  розбудови мережі Інтернет у населених пунктах зони АТО;

 4) організації і проведення освітніх заходів, тренінгів, семінарів із залученням вітчизняних та зарубіжних фахівців для перепідготовки журналістів  регіональних ЗМІ;

5) координації зусиль мовників щодо обміну інформаційним контентом між  приватними, суспільними та іноземними мас-медіа;

6) вирішенню проблеми фінансового забезпечення друку газет військових підрозділів Збройних сил України та інших медійних  продуктів  військово-цивільних адміністрацій.

7) взяти під контроль  виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» у частині фінансування діяльності ПАТ НСТУ та ресурсного забезпечення інституційної, технічної спроможності Донецької та Луганської філій Національної суспільної телерадіомовної компанії. 

 2. На законодавчому рівні:

1) рекомендувати Верховній Раді України за наслідками розгляду у першому читанні законопроект Про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення, реєстр.№ 6565 від 08.06.2017 року,  прийняти за основу і в цілому;

2) народним депутатам-членам Комітету внести на розгляд парламенту законопроект, у якому передбачити систему стимулів для центральних телерадіомовників, насамперед тих, що працюють у новинних форматах, для  розміщення додаткових передавальних потужностей  у небезпечній і комерційно непривабливій зоні;

3.Забезпечити подальшу ефективну координацію співпраці Комітету та органів центральної виконавчої влади, Донецької і Луганської обласних державних військо-цивільних адміністрацій у вирішенні  пріоритетних завдань щодо зміцнення  інформаційної безпеки  у регіоні.

4.Звернутися до Адміністрації Президента України з проханням вирішити питання щодо виділення цільових бюджетних місць в Національній академії державного управління при Президентові України для навчання прес - офіцерів з числа учасників бойових дій в зоні АТО.

5. Провести нараду за участю керівників Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Міністерства культури України, Українського інституту національної пам’яті щодо вирішення питання  видання серії книг історичної тематики для «бібліотечки бійця».

 6.Міністерству інформаційної політики спільно з Мультимедійною платформою іномовлення України вирішити питання з підготовки щоденних  випусків  російськомовних передач  про події у зоні АТО новинного та аналітичного формату для аудиторії тимчасово окупованих територій України та зарубіжних глядачів.

7.Звернутися до Міністерства інфраструктури України щодо  встановлення мораторію на підвищення тарифів «Укрпошти» на розповсюдження україномовних періодичних видань на території України та періодичних регіональних і місцевих видань на підконтрольній Україні території Донецької і Луганської областей.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

16 квітня 2024 18:50
16 квітня 2024 17:31
16 квітня 2024 16:15
16 квітня 2024 14:00
16 квітня 2024 13:28
15 квітня 2024 14:17
13 квітня 2024 15:36
12 квітня 2024 19:52
12 квітня 2024 18:24
11 квітня 2024 13:40