Новини

25 квітня 2018, 14:56

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у м. Вінниця круглий стіл на тему "Актуальні питання вдосконалення базового закону системи місцевого самоврядування та механізми лобіювання інтересів місцевого самоврядування в органах державної влади"

докладніше
25 квітня 2018, 09:57

З ініціативи Голови Верховної Ради України Андрія Парубія стартував просвітницький курс про Парламент та історію українського парламентаризму

докладніше
24 квітня 2018, 17:33

У Верховній Раді проведено Пам’ятний круглий стіл, присвячений 32-й річниці Чорнобильської катастрофи

докладніше
24 квітня 2018, 17:07

Постійна делегація Верховної Ради України у ПАРЄ бере участь у Другій частині сесії Парламентської асамблеї Ради Європи

докладніше
24 квітня 2018, 16:39

Забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права обговорено під час круглого столу у Комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
24 квітня 2018, 15:22

У Комітеті у закордонних справах відбулася зустріч із членами Комітету закордонних справ Парламенту Королівства Данія

докладніше
24 квітня 2018, 14:41

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин провів круглий стіл на тему: "Війна, мир, реінтеграція: що буде після АТО?"

докладніше
24 квітня 2018, 12:45

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко: "Дії з деокупації Криму мають стати одним із головних завдань Української держави"

докладніше
24 квітня 2018, 10:06

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув питання про хід виконання рекомендацій "Щодо подальших дій органів державної влади в проведенні верифікації соціальних виплат та пенсій"

докладніше
23 квітня 2018, 15:27

І.Геращенко: «Міністерство у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції повинно сформувати й реалізовувати державну політику реабілітації, соціального захисту, повернення до мирного життя ветеранів та учасників бойових дій»

докладніше
23 квітня 2018, 12:00

За результатами Сьомого засідання Парламентського комітету Асоціації між Україною та ЄС ухвалено Заключну заяву та рекомендації

докладніше
23 квітня 2018, 11:38

Питання лікарського самоврядування та професійних асоціацій як запоруки професійного зростання медичних працівників обговорено під час круглого столу у Комітеті з питань охорони здоров’я

докладніше
23 квітня 2018, 11:20

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у м. Каневі круглий стіл на тему: "Державна регіональна політика в Україні: сучасний стан, основні виклики та законодавче регулювання"

докладніше
23 квітня 2018, 11:07

Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму розглянув питання про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству молоді та спорту на підготовку резерву і складу національних команд та забезпечення їх участі у міжнародних змаганнях

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
28 лютого 2017, 17:06

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань охорони здоров’я провів засідання «круглого столу» на тему: «Робота системи екстреної медичної допомоги України: проблеми та шляхи вирішення»

 

До участі у заході запрошені народні депутати України, представники Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України та інших заінтересованих міністерств і відомств, обласних державних адміністрацій, департаментів охорони здоров’я, Національної академії медичних наук України, вищих медичних навчальних закладів, міжнародних організацій, керівники регіональних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, а також фахівці з екстреної медицини, науковці, експерти і представники ЗМІ.

Головною метою заходу є привернення уваги органів влади та суспільства до реформи екстреної медичної допомоги (далі – ЕМД) як важливої складової реформи системи охорони здоров’я в Україні.

Всесвітня організація охорони здоров’я визначає систему ЕМД як інтегровану частину будь-якої ефективної та функціональної системи охорони здоров’я. ЕМД є точкою першого контакту з системою охорони здоров’я для більшості пацієнтів під час надзвичайних ситуацій та травм, що загрожують життю та здоров’ю людей. ЕМД є першим кроком у доступі до вторинного та третинного рівня надання медичної допомоги. Позагоспітальна екстрена медична допомога призначена для надання допомоги на місці випадку чи гострого захворювання. Це єдиний комплекс, який включає різні служби, від пунктів ЕМД до диспетчерських, які мають змогу прийняти екстрений виклик, надати поради людині, яка звернулася за допомогою, та у разі необхідності направити мобільну бригаду ЕМД.

Основними принципами ЕМД має бути постійна готовність до термінового надання медичних послуг, оперативне цілодобове реагування на виклики бригад швидкої медичної допомоги, доступність та безоплатність, своєчасність, якість та пріоритетність, послідовність та відповідність вимогам екстериторіальності. Від оперативності та якості ЕМД безпосередньо залежить життя людини.

У 2012 році прийнято Закон України «Про екстрену медичну допомогу», яким чітко визначено не тільки організаційно-правові засади забезпечення громадян України екстреною медичною допомогою, а й засади створення, функціонування і розвитку системи екстреної медичної допомоги.

Однак недофінансування ЕМД не сприяє реалізації положень цього закону у повному обсязі, зокрема:

не завершено побудову та функціонування єдиної диспетчерської служби, оснащеної відповідним програмним забезпеченням, що дало б змогу досягти максимальної координації роботи бригад ЕМД та виконання встановлених нормативів доїзду до хворого;

залишається невирішеною проблема забезпечення системи ЕМД спеціалізованим медичним транспортом у необхідному обсязі (наявна кількість у 2 965 одиниць становить лише 67% від нормативної). При цьому в середньому 60-70% медичної техніки та спеціалізованого медичного автотранспорту є застарілими, фізично зношеними та такими, що потребують заміни;

не забезпечено належну оплату праці працівників бригад ЕМД відповідно до складних умов у яких вони працюють. Зокрема, наявний фонд заробітної плати для працівників ЕМД не дає можливості забезпечити виплати надбавок за особливий характер праці, за особливі умови праці, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та інших фінансових заохочень в повному обсязі відповідно до законодавства. Так, в Київській області фонд заробітної плати на 2017 рік для працівників ЕМД складає 131 млн. гривень при потребі 275 млн. гривень.

Учасники «круглого столу» вважають, що в умовах децентралізації, створення госпітальних округів, реформи первинної ланки медичної допомоги та системи фінансування охорони здоров’я розвиток ЕМД має відбуватися комплексно з іншими напрямами реформування системи охорони здоров’я.

Учасники «круглого столу» зазначають, що реалізація положень Закону України «Про екстрену медичну допомогу» ускладнена через фінансування, що не відповідає реальним потребам у цій сфері та викликам сьогодення.

Учасники «круглого столу» вважають, що стратегічно важливим пріоритетним завданням держави в галузі охорони здоров'я є збереження життя та здоров'я людини. Система ЕМД посідає важливе місце в системі охорони здоров’я України.

За результатами «круглого столу» ухвалена відповідна резолюція.