На засіданні 22 лютого члени Комітету проголосували за рішення рекомендувати Парламенту прийняти у другому читанні і в цілому як Закон з техніко-юридичним доопрацюванням проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення бар'єрів для залучення іноземних інвестицій щодо скасування реєстрації іноземних інвестицій та внесення змін в правила працевлаштування та тимчасового проживання іноземців».

Як зазначалось під час обговорення, законопроект № 4541 сприятиме зростанню залучення іноземних інвестицій в Україну через зняття регуляторних бар’єрів на законодавчому рівні, а також надасть можливість зацікавленим сторонам зі сфери бізнесу впливати на зміст законів за допомогою парламентських процедур.

«За існуючим законодавством, іноземець, щоб отримати дозвіл на працевлаштування та тимчасове працевлаштування, повинен подати понад 20 різних документів та обійти 10 установ. Окрім того, сьогодні взагалі відсутні підстави для легального перебування іноземних інвесторів-засновників підприємств в Україні», – зазначив заступник голови Комітету Сергій Кіраль.

Відтак, було ініційовано законопроект №4541, покликаний виправити численні вади процедур видачі дозволів на застосування праці іноземців і посвідок на тимчасове проживання в Україні, а, відповідно, спростити залучення іноземних менеджерів та іноземних кваліфікованих працівників.

«Проект закону уже прийнятий в першому читанні, однак важливо якнайшвидше ухвалити його в цілому, створивши таким чином позитивний сигнал для іноземних інвесторів, які відкривають свій бізнес в Україні», – додав Сергій Кіраль.

Так, законопроектом пропонується:

- надати право іноземним інвесторам–засновникам/учасникам або бенефіціарним власникам українських компаній отримувати посвідки на тимчасове проживання в Україні, якщо розмір їх частки в статутному капіталі становить не менше 100 тисяч євро;

- дозволити працю іноземців на умовах сумісництва та суміщення посад;

- скасувати звіт про попит на робочу силу, а натомість запровадити мінімальну заробітну плату для іноземців – 10 мінімальних заробітних плат для бізнесу, 5 – для громадських та благодійних організацій, навчальних закладів тощо;

- вдвічі скоротити перелік документів для оформлення дозволу на застосування праці іноземців;

- збільшити термін дії цього дозволу – від 1 року до трьох років для окремих категорій.

Стосовно іноземних інвесторів-засновників бізнесу, які не працевлаштовані в Україні, однак перебувають тут для контролю за підприємством, законопроект пропонує:

- передбачити можливість отримання посвідки на тимчасове працевлаштування (раніше це не було передбачено, і вони могли перебувати в Україні не більше, ніж 90 днів протягом 180-денного періоду);

- скоротити терміни на отримання цієї посвідки з 15 до 5 календарних днів;

- уніфікувати платежі та удосконалити процедуру подачі документів.

«Сьогодні правове поле інвестиційної діяльності в Україні поступово лібералізується, однак ми повинні постійно рухатись вперед. Очікується, що завдяки зняттю регуляторних бар’єрів, які забезпечує цей законопроект, іноземні інвестиції в Україні зростуть. Ми повинні розуміти, що створення сприятливого інвестиційного клімату для іноземних інвесторів – це стратегічно важливе питання, від реалізації якого залежить соціально-економічне становище нашої держави», – резюмував парламентарій.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

24 квітня 2024 14:54
23 квітня 2024 18:12
21 квітня 2024 12:12
18 квітня 2024 10:12
17 квітня 2024 19:05
17 квітня 2024 18:51
17 квітня 2024 17:23
17 квітня 2024 11:54
16 квітня 2024 20:18
16 квітня 2024 18:50