Новини

17 жовтня 2018, 18:02

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики розглянув законопроекти у сфері реклами та заслухав звіт Мінінформполітики

докладніше
17 жовтня 2018, 17:03

Комітет з питань охорони здоров’я провів круглий стіл з питань державно-приватного партнерства у медичній галузі

докладніше
17 жовтня 2018, 16:08

Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради розглянув проект Постанови про скасування рішення щодо застосування персональних економічних санкцій

докладніше
17 жовтня 2018, 14:44

Учасники міжнародного форуму у Верховній Раді обговорили ситуацію з дотриманням прав ромських жінок в Україні

докладніше
17 жовтня 2018, 14:13

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
17 жовтня 2018, 12:44

Відбулася презентація проекту «Війна поруч» добровольця та документаліста Олеся Кромпляса

докладніше
17 жовтня 2018, 09:18

Огляд головних тем «Голосу України» від 17 жовтня

докладніше
16 жовтня 2018, 19:00

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин розглянув ситуацію, що склалася через підвищення ПАТ «Укрзалізниця» ставок плати за використання власних вагонів перевізника

докладніше
16 жовтня 2018, 18:01

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
16 жовтня 2018, 18:00

«Співпраця з Парламентською асамблеєю НАТО є пріоритетною для Верховної Ради України», - Андрій Парубій під час зустрічі з Президентом ПА НАТО Расою Юкнявічєнє

докладніше
16 жовтня 2018, 17:42

Перший заступник голови Комітету з питань бюджету Василь Амельченко провів особистий прийом громадян

докладніше
16 жовтня 2018, 17:35

Комітет з питань інформатизації та зв’язку рекомендує прийняти за основу проект Закону про посилення відповідальності за умисне пошкодження об’єктів телекомунікацій

докладніше
16 жовтня 2018, 14:30

Ірина Геращенко: «Пріоритетом законодавчої діяльності Парламенту цього тижня має стати прийняття закону про гуманітарне розмінування» (відео)

докладніше
16 жовтня 2018, 14:17

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
01 лютого 2017, 11:38

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Про законотворчу роботу Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин упродовж п'ятої сесії восьмого скликання

Питання  дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб - один з ключових напрямів роботи Комітету з питань прав людини,  національних меншин і міжнаціональних  відносин.

Комітетом  опрацьовано ряд проектів законів, спрямованих на врегулювання житлових проблем внутрішньо переміщених осіб:

 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергового забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб", (№4290), "Про державне замовлення будівництва тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб", (№1442),  ро внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" щодо реалізації права внутрішньо переміщених осіб на житло", (№4021), "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо реалізації права внутрішньо переміщених осіб на безоплатне тимчасове проживання)", (№5107), "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", (№ 5454).

Для координації зусиль державних органів влади щодо напрацювання усіх підзаконних нормативно-правових актів стосовно вдосконалення законодавства України в питанні захисту прав внутрішньо переміщених осіб утворено міжвідомчу робочу групу у складі  голови Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорія Немирі, заступника голови Комітету  Г. Логвинського та головний консультанта секретаріату Комітету Ю. Бузницького. До Комітету з питань бюджету спрямовано пропозиції щодо збільшення фінансування вимушених переселенців з урахуванням  не лише соціальних виплат, але й необхідності забезпечення їх житлом.

Упродовж п'ятої сесії Комітет працював над вдосконаленням законодавства з питань реабілітації жертв політичних репресій.   За результатами розгляду у першому читанні Комітетом рекомедовано прийняти за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" (щодо реабілітації дітей жертв політичних репресій)", (№ 4979), внесений народними депутатами А. Парубієм, О.Мусієм О.С. та іншими. Запропоновані зміни - важливий крок стосовно відновлення морально-політичної та соціальної справедливості по відношенню до осіб, чиї громадянські права також були порушені у результаті протиправного заслання або вислання їхніх батьків, яких згодом було реабілітовано.

Закон України  "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні"  був прийнятий ще за часів УРСР – 17 квітня 1991 року, а  окремі його правові норми застаріли і не відповідають нинішнім суспільним відносинам, про що було акцентовано увагу ц дід час засідання "круглого столу" на тему: "Вдосконалення законодавства про реабілітацію жертв політичних репресій. Проблеми та перспективи" у травні 2016 року. За підсумками зазначеного  заходу Український інститут національної пам’яті розробив і презентував на засіданні Комітету проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" (нова редакція). Триває  співпраця Комітету з Українським інститутом національної пам’яті над доопрацюванням зазначеного законопроекту.

Щодо законопроектів з питань свободи мирних зібрань. За ініціативи голови Комітету Г.М. Немирі проект Закону "Про гарантії свободи мирних зібрань", (№ 3587) та альтернативний до нього проект Закону "Про гарантії свободи мирних зібрань в Україні", (№ 3587-1) спрямовані до Європейської комісії за демократію через право (Венеційської комісії). Під час візиту в Україну делегації експертів Венеційської комісії відбулася зустріч у Комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, на якій було обговорено найбільш дискусійні положення зазначених законопроектів.

Стосовно опрацювання проектів  законів "Про внесення змін до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" щодо надання притулку бездомним особам", (№3833) таро внесення змін до статті 6-1 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", (№4920), метою яких є забезпечення реалізації права на отримання реєстрації місця проживання/перебування особами, які не мають житла. Законопроект №3833 було прийнято в першому читанні за основу з дорученням врахувати при підготовці до другого читання положення законопроекту №4920. На даний час ця робота триває.

На разі Комітетом опрацьовуються законопроекти щодо вдосконалення окремих положень Закону України "Про звернення громадян". Зокрема, проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо строків розгляду звернень громадян", (№ 2510а), яким пропонується скоротити строки розгляду звернень до 20 днів замість місяця та встановити максимальний строк розгляду звернень замість сорока п’яти днів до тридцяти. Комітет ухвалив рішення рекомендувати за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу.  Водночас триває робота над проектом Закону "Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" (щодо посилення захисту прав учасників бойових дій та антитерористичної операції, членів сімей Героїв Небесної Сотні при розгляді звернень громадян)", (№ 4761).

Натомість практика застосування Закону України "Про звернення громадян" засвідчила, що він потребує комплексного оновлення, внесення якісних системних змін та має відповідати викликам сьогодення, у тому числі з урахуванням досвіду застосування норм щодо електронного звернення та електронної петиції. Тож Комітетом ухвалено рішення щодо створення на базі Комітету робочої групи з розробки нової редакції Закону України "Про звернення громадян", визначено керівника робочої групи та розпочато формування її персонального складу.