Новини

24 квітня 2018, 17:33

У Верховній Раді проведено Пам’ятний круглий стіл, присвячений 32-й річниці Чорнобильської катастрофи

докладніше
24 квітня 2018, 17:07

Постійна делегація Верховної Ради України у ПАРЄ бере участь у Другій частині сесії Парламентської асамблеї Ради Європи

докладніше
24 квітня 2018, 16:39

Забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права обговорено під час круглого столу у Комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
24 квітня 2018, 15:22

У Комітеті у закордонних справах відбулася зустріч із членами Комітету закордонних справ Парламенту Королівства Данія

докладніше
24 квітня 2018, 14:41

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин провів круглий стіл на тему: "Війна, мир, реінтеграція: що буде після АТО?"

докладніше
24 квітня 2018, 12:45

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко: "Дії з деокупації Криму мають стати одним із головних завдань Української держави"

докладніше
24 квітня 2018, 10:06

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув питання про хід виконання рекомендацій "Щодо подальших дій органів державної влади в проведенні верифікації соціальних виплат та пенсій"

докладніше
23 квітня 2018, 15:27

І.Геращенко: «Міністерство у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції повинно сформувати й реалізовувати державну політику реабілітації, соціального захисту, повернення до мирного життя ветеранів та учасників бойових дій»

докладніше
23 квітня 2018, 12:00

За результатами Сьомого засідання Парламентського комітету Асоціації між Україною та ЄС ухвалено Заключну заяву та рекомендації

докладніше
23 квітня 2018, 11:38

Питання лікарського самоврядування та професійних асоціацій як запоруки професійного зростання медичних працівників обговорено під час круглого столу у Комітеті з питань охорони здоров’я

докладніше
23 квітня 2018, 11:20

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у м. Каневі круглий стіл на тему: "Державна регіональна політика в Україні: сучасний стан, основні виклики та законодавче регулювання"

докладніше
23 квітня 2018, 11:07

Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму розглянув питання про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству молоді та спорту на підготовку резерву і складу національних команд та забезпечення їх участі у міжнародних змаганнях

докладніше
23 квітня 2018, 10:48

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко 22 квітня взяла участь у заходах, присвячених 100-річчю визволення Криму українським військом від російсько-більшовицьких окупантів

докладніше
20 квітня 2018, 18:00

А.Парубій подякував Джону Хербсту і Атлантичній раді за підтримку регіональної співпраці, яку проводить Україна

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
27 січня 2017, 13:53

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань національної безпеки і оборони відбулася зустріч з міжнародними експертами питань вдосконалення правового забезпечення національної системи експортного контролю

 
У зустрічі взяли участь працівники секретаріату Комітету, представник Адміністрації Президента України Володимир Колесник, представники Програми з експортного контролю та нерозповсюдження Дослідницького центру з питань нерозповсюдження імені Джеймса Мартіна на чолі з керівником Програми Робертом Шо і Координатор Програми з експертного контролю і безпеки кордонів (EXBS) (Посольство США в Україні) Олена Вороніна.

Завідувач секретаріату Комітету Тетяна Блистів поінформувала гостей про діяльність профільного парламентського комітету у сфері національної безпеки і оборони.

Т.Блистів, зокрема, повідомила про те, що у Комітеті напрацьовується новий Закон про національну безпеку України. Комітет зараз працює над імплементацією у цьому законопроекті норм демократичного цивільного контролю.

За інформацією завідувача секретаріату, Комітет також працює над реформуванням спецслужб, зокрема, Служби безпеки України. Вже напрацьована і знаходиться на розгляді у Президента України Концепція реформування і після її затвердження можна буде розпочати реформу цієї служби.

Фахівцями секретаріату розроблено законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань організації та забезпечення охорони державної таємниці, зареєстрований за номером 5639. Метою прийняття законопроекту є вдосконалення законодавства у сфері охорони державної таємниці, а саме: створення додаткових умов для забезпечення Україною збереження секретної інформації відповідно до взятих на себе зобов’язань за міжнародними договорами України про взаємний захист секретної інформації; встановлення кримінальної відповідальності за неповідомлення про набуття такими особами громадянства (підданства) іншої держави (держав).

Також планується розглянути проект Закону про протимінну діяльності в Україні.
У Комітеті напрацьовуються законопроекти про територіальну оборону України, про військово-технічне співробітництво.

Т.Блистів також поінформувала про роботу у Комітеті над підготовкою законопроекту щодо створення органу військової юстиції, інституту військових адвокатів.

Комітетом розроблено і подано на розгляд Верховної Ради України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо утворення військових судів та окремих організаційних питань) за реєстраційним номером 2557, який очікує розгляду.

Керівник Програми з експортного контролю та нерозповсюдження Дослідницького центру з питань нерозповсюдження імені Джеймса Мартіна Роберт Шо поінформував працівників секретаріату Комітету про початок роботи Програми в Україні, яка розрахована на два роки. Він, зокрема, повідомив, що Дослідницький центр працює над аналізом шляхів методів нерозповсюдження зброї масового ураження, механізмами і методами уповільнення та припинення розповсюдження зброї масового знищення. Центр є складовою Інституту міжнародних відносин і знаходиться у м. Монтерей (Каліфорнія, США).

Р.Шо зазначив, що Дослідницький центр є неурядовою організацією, робота якого фінансується як з урядових і неурядових джерел.

В Україні, за його словами, відповідно до Програми планується співпрацювати з представниками державних відомств у сфері експортного контролю і нерозповсюдження зброї масового знищення, зокрема, аналізувати роботу урядових органів у сфері експортного контролю.
Представники Програми відзначили, що завдання, які стоять перед парламентським комітетом, є досить складними і масштабними, і висловили готовність налагодити співпрацю.

Учасники зустрічі обговорили перспективи поліпшення роботи системи експортного контролю, основні аспекти співпраці, зокрема в частині розробки необхідних змін до законодавства, обміну досвідом, проведення міжнародних навчальних програм, консультацій з органами державної влади, що забезпечують функціонування системи експортного контролю.