Новини

20 липня 2018, 18:09

Ірина Геращенко під час зустрічі із Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою обговорила питання підтримки родин заручників та політв’язнів Кремля

докладніше
20 липня 2018, 15:19

Члени Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки ознайомилися з роботою вуглевидобувних держпідприємств та умовами праці шахтарів на Львівщині

докладніше
20 липня 2018, 14:44

Відбулася церемонія закриття Програми стажування в Апараті Верховної Ради України у 2018 році

докладніше
20 липня 2018, 12:18

Підготовлено до друку друге видання Науково-практичного коментаря Закону України «Про державну службу»

докладніше
20 липня 2018, 10:55

Комітет з питань економічної політики протягом восьмої сесії провів 10 засідань, на яких розглянуто 27 питань, з низ 18 законопроектів

докладніше
20 липня 2018, 09:27

Анонс головних тем «Голосу України»

докладніше
19 липня 2018, 10:11

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з представником Міністра оборони США з питань України, Росії та Євразії Лорою Купер

докладніше
19 липня 2018, 09:51

Анонс головних тем «Голосу України»

докладніше
18 липня 2018, 16:35

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у круглому столі з питань релігійних свобод та провела зустріч з Послом Семом Браунбеком

докладніше
18 липня 2018, 11:17

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустрічі з членами Комітету закордонних справ Палати представників Конгресу США

докладніше
18 липня 2018, 11:03

Про звернення громадян до Верховної Ради України у січні - червні 2018 року

докладніше
18 липня 2018, 10:39

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики спорту та туризму провів слухання на тему: "Доступ молоді до вищої освіти в Україні"

докладніше
18 липня 2018, 09:46

Анонс головних тем «Голосу України»

докладніше
18 липня 2018, 09:41

Комітет з питань бюджету підбив підсумки роботи за восьму сесію Верховної Ради України восьмого скликання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
27 січня 2017, 13:53

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань національної безпеки і оборони відбулася зустріч з міжнародними експертами питань вдосконалення правового забезпечення національної системи експортного контролю

 
У зустрічі взяли участь працівники секретаріату Комітету, представник Адміністрації Президента України Володимир Колесник, представники Програми з експортного контролю та нерозповсюдження Дослідницького центру з питань нерозповсюдження імені Джеймса Мартіна на чолі з керівником Програми Робертом Шо і Координатор Програми з експертного контролю і безпеки кордонів (EXBS) (Посольство США в Україні) Олена Вороніна.

Завідувач секретаріату Комітету Тетяна Блистів поінформувала гостей про діяльність профільного парламентського комітету у сфері національної безпеки і оборони.

Т.Блистів, зокрема, повідомила про те, що у Комітеті напрацьовується новий Закон про національну безпеку України. Комітет зараз працює над імплементацією у цьому законопроекті норм демократичного цивільного контролю.

За інформацією завідувача секретаріату, Комітет також працює над реформуванням спецслужб, зокрема, Служби безпеки України. Вже напрацьована і знаходиться на розгляді у Президента України Концепція реформування і після її затвердження можна буде розпочати реформу цієї служби.

Фахівцями секретаріату розроблено законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань організації та забезпечення охорони державної таємниці, зареєстрований за номером 5639. Метою прийняття законопроекту є вдосконалення законодавства у сфері охорони державної таємниці, а саме: створення додаткових умов для забезпечення Україною збереження секретної інформації відповідно до взятих на себе зобов’язань за міжнародними договорами України про взаємний захист секретної інформації; встановлення кримінальної відповідальності за неповідомлення про набуття такими особами громадянства (підданства) іншої держави (держав).

Також планується розглянути проект Закону про протимінну діяльності в Україні.
У Комітеті напрацьовуються законопроекти про територіальну оборону України, про військово-технічне співробітництво.

Т.Блистів також поінформувала про роботу у Комітеті над підготовкою законопроекту щодо створення органу військової юстиції, інституту військових адвокатів.

Комітетом розроблено і подано на розгляд Верховної Ради України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо утворення військових судів та окремих організаційних питань) за реєстраційним номером 2557, який очікує розгляду.

Керівник Програми з експортного контролю та нерозповсюдження Дослідницького центру з питань нерозповсюдження імені Джеймса Мартіна Роберт Шо поінформував працівників секретаріату Комітету про початок роботи Програми в Україні, яка розрахована на два роки. Він, зокрема, повідомив, що Дослідницький центр працює над аналізом шляхів методів нерозповсюдження зброї масового ураження, механізмами і методами уповільнення та припинення розповсюдження зброї масового знищення. Центр є складовою Інституту міжнародних відносин і знаходиться у м. Монтерей (Каліфорнія, США).

Р.Шо зазначив, що Дослідницький центр є неурядовою організацією, робота якого фінансується як з урядових і неурядових джерел.

В Україні, за його словами, відповідно до Програми планується співпрацювати з представниками державних відомств у сфері експортного контролю і нерозповсюдження зброї масового знищення, зокрема, аналізувати роботу урядових органів у сфері експортного контролю.
Представники Програми відзначили, що завдання, які стоять перед парламентським комітетом, є досить складними і масштабними, і висловили готовність налагодити співпрацю.

Учасники зустрічі обговорили перспективи поліпшення роботи системи експортного контролю, основні аспекти співпраці, зокрема в частині розробки необхідних змін до законодавства, обміну досвідом, проведення міжнародних навчальних програм, консультацій з органами державної влади, що забезпечують функціонування системи експортного контролю.