Новини

20 січня 2018, 09:00

«Ми розраховуємо на підтримку ініціатив України, спрямованих на мирне врегулювання ситуації на Донбасі», - Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Італії Давіде Ла Чечіліа

докладніше
19 січня 2018, 16:00

Виступ Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з нагоди закриття сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання

докладніше
19 січня 2018, 13:56

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій закрив у п’ятницю сьому сесію Верховної Ради України восьмого скликання

докладніше
19 січня 2018, 13:22

ЗАВЕРШИЛАСЯ СЬОМА СЕСІЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ

докладніше
19 січня 2018, 12:15

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування утворив Робочу групу Комітету з визначення шляхів реформування законодавства України у сфері локальної демократії

докладніше
19 січня 2018, 11:45

Комітет з питань промислової політики та підприємництва ініціює проведення «Дня Уряду» у Верховній Раді

докладніше
19 січня 2018, 11:43

Комітет розглянув інформацію Рахункової палати щодо ефективності використання коштів, спрямованих на функціонування системи протипаводкового захисту

докладніше
19 січня 2018, 11:40

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин розглянув проекти законів щодо страхування сільськогосподарської продукції

докладніше
19 січня 2018, 11:38

У Верховній Раді відбулася "година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
19 січня 2018, 11:07

Андрій Парубій: Дорогі українці, щиро всіх вітаю з святом! Нехай йорданська вода принесе очищення, сили та здоров'я кожному! Христос хрещається!

докладніше
19 січня 2018, 11:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на початку пленарного засідання у п’ятницю привітав усіх зі святом Водохреща

докладніше
19 січня 2018, 10:39

У Комітеті у закордонних справах відбулося експертне обговорення законопроекту про дипломатичну службу

докладніше
19 січня 2018, 09:54

Ірина Геращенко: дякуємо країнам «Великої сімки» та країнам-членам ЄС за допомогу у звільненні 74 українців з ОРДЛО та розраховуємо на подальшу, більш активну співпрацю щодо звільнення інших незаконно утримуваних заручників та політичних в’язнів

докладніше
18 січня 2018, 18:28

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко: "Ухвалений законопроект №7163 надає додаткову можливість нашим дипломатам боротись за реінтеграцію тимчасово окупованих територій України на дипломатичному фронті" (відео)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
27 січня 2017, 13:53

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань національної безпеки і оборони відбулася зустріч з міжнародними експертами питань вдосконалення правового забезпечення національної системи експортного контролю

 
У зустрічі взяли участь працівники секретаріату Комітету, представник Адміністрації Президента України Володимир Колесник, представники Програми з експортного контролю та нерозповсюдження Дослідницького центру з питань нерозповсюдження імені Джеймса Мартіна на чолі з керівником Програми Робертом Шо і Координатор Програми з експертного контролю і безпеки кордонів (EXBS) (Посольство США в Україні) Олена Вороніна.

Завідувач секретаріату Комітету Тетяна Блистів поінформувала гостей про діяльність профільного парламентського комітету у сфері національної безпеки і оборони.

Т.Блистів, зокрема, повідомила про те, що у Комітеті напрацьовується новий Закон про національну безпеку України. Комітет зараз працює над імплементацією у цьому законопроекті норм демократичного цивільного контролю.

За інформацією завідувача секретаріату, Комітет також працює над реформуванням спецслужб, зокрема, Служби безпеки України. Вже напрацьована і знаходиться на розгляді у Президента України Концепція реформування і після її затвердження можна буде розпочати реформу цієї служби.

Фахівцями секретаріату розроблено законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань організації та забезпечення охорони державної таємниці, зареєстрований за номером 5639. Метою прийняття законопроекту є вдосконалення законодавства у сфері охорони державної таємниці, а саме: створення додаткових умов для забезпечення Україною збереження секретної інформації відповідно до взятих на себе зобов’язань за міжнародними договорами України про взаємний захист секретної інформації; встановлення кримінальної відповідальності за неповідомлення про набуття такими особами громадянства (підданства) іншої держави (держав).

Також планується розглянути проект Закону про протимінну діяльності в Україні.
У Комітеті напрацьовуються законопроекти про територіальну оборону України, про військово-технічне співробітництво.

Т.Блистів також поінформувала про роботу у Комітеті над підготовкою законопроекту щодо створення органу військової юстиції, інституту військових адвокатів.

Комітетом розроблено і подано на розгляд Верховної Ради України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо утворення військових судів та окремих організаційних питань) за реєстраційним номером 2557, який очікує розгляду.

Керівник Програми з експортного контролю та нерозповсюдження Дослідницького центру з питань нерозповсюдження імені Джеймса Мартіна Роберт Шо поінформував працівників секретаріату Комітету про початок роботи Програми в Україні, яка розрахована на два роки. Він, зокрема, повідомив, що Дослідницький центр працює над аналізом шляхів методів нерозповсюдження зброї масового ураження, механізмами і методами уповільнення та припинення розповсюдження зброї масового знищення. Центр є складовою Інституту міжнародних відносин і знаходиться у м. Монтерей (Каліфорнія, США).

Р.Шо зазначив, що Дослідницький центр є неурядовою організацією, робота якого фінансується як з урядових і неурядових джерел.

В Україні, за його словами, відповідно до Програми планується співпрацювати з представниками державних відомств у сфері експортного контролю і нерозповсюдження зброї масового знищення, зокрема, аналізувати роботу урядових органів у сфері експортного контролю.
Представники Програми відзначили, що завдання, які стоять перед парламентським комітетом, є досить складними і масштабними, і висловили готовність налагодити співпрацю.

Учасники зустрічі обговорили перспективи поліпшення роботи системи експортного контролю, основні аспекти співпраці, зокрема в частині розробки необхідних змін до законодавства, обміну досвідом, проведення міжнародних навчальних програм, консультацій з органами державної влади, що забезпечують функціонування системи експортного контролю.