Новини

19 жовтня 2018, 21:08

«Захист інформаційної безпеки України має бути врегульовано на законодавчому рівні», - Ірина Геращенко

докладніше
19 жовтня 2018, 20:42

«Міжнародні експерти і криміналісти повинні отримати доступ до місць злочинів на тимчасово окупованих територіях України», - Перший віце-спікер Ірина Геращенко

докладніше
19 жовтня 2018, 20:37

Ірина Геращенко: Росія планує втручатися в виборчі процеси України і використовує тему звільнення українських заручників і політв'язнів Кремля для свого впливу на майбутніх виборах у 2019 році

докладніше
19 жовтня 2018, 17:11

У Верховній Раді проведено засідання круглого столу з питань надання добровольцям статусу учасників бойових дій

докладніше
19 жовтня 2018, 17:04

У Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин відбулася робоча зустріч з посадовими особами Федерального міністерства продовольства і сільського господарства Німеччини та Посольства ФРН в Україні

докладніше
19 жовтня 2018, 16:35

Андрій Парубій: Рішення Вселенського Патріарха мають важливе значення не лише для української церкви, а й для України в цілому, для української пам’яті, її державності, її майбутнього

докладніше
19 жовтня 2018, 16:15

Голова Верховної Ради Андрій Парубій: «Слід чітко відрізняти засоби масової інформації від засобів масового знищення»

докладніше
19 жовтня 2018, 15:38

А.Парубій: «Важливим питанням нинішнього тижня було ухвалення в першому читанні проекту Державного бюджету України на наступний рік»

докладніше
19 жовтня 2018, 14:30

Комітет розглянув питання про стан виконання Державної цільової екологічної програми приведення в безпечний стан уранових об’єктів державного підприємства “Бар’єр”

докладніше
19 жовтня 2018, 14:04

Голова Комітету у закордонних справах Г.Гопко провела зустріч з Уповноваженим з питань Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії МЗС Німеччини М.Зібертом

докладніше
19 жовтня 2018, 13:52

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
19 жовтня 2018, 11:28

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
19 жовтня 2018, 09:30

Комітет з питань європейської інтеграції розглянув низку законопроектів на відповідність праву Євросоюзу, зобов'язанням України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

докладніше
19 жовтня 2018, 09:29

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 жовтня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
27 січня 2017, 13:53

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань національної безпеки і оборони відбулася зустріч з міжнародними експертами питань вдосконалення правового забезпечення національної системи експортного контролю

 
У зустрічі взяли участь працівники секретаріату Комітету, представник Адміністрації Президента України Володимир Колесник, представники Програми з експортного контролю та нерозповсюдження Дослідницького центру з питань нерозповсюдження імені Джеймса Мартіна на чолі з керівником Програми Робертом Шо і Координатор Програми з експертного контролю і безпеки кордонів (EXBS) (Посольство США в Україні) Олена Вороніна.

Завідувач секретаріату Комітету Тетяна Блистів поінформувала гостей про діяльність профільного парламентського комітету у сфері національної безпеки і оборони.

Т.Блистів, зокрема, повідомила про те, що у Комітеті напрацьовується новий Закон про національну безпеку України. Комітет зараз працює над імплементацією у цьому законопроекті норм демократичного цивільного контролю.

За інформацією завідувача секретаріату, Комітет також працює над реформуванням спецслужб, зокрема, Служби безпеки України. Вже напрацьована і знаходиться на розгляді у Президента України Концепція реформування і після її затвердження можна буде розпочати реформу цієї служби.

Фахівцями секретаріату розроблено законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань організації та забезпечення охорони державної таємниці, зареєстрований за номером 5639. Метою прийняття законопроекту є вдосконалення законодавства у сфері охорони державної таємниці, а саме: створення додаткових умов для забезпечення Україною збереження секретної інформації відповідно до взятих на себе зобов’язань за міжнародними договорами України про взаємний захист секретної інформації; встановлення кримінальної відповідальності за неповідомлення про набуття такими особами громадянства (підданства) іншої держави (держав).

Також планується розглянути проект Закону про протимінну діяльності в Україні.
У Комітеті напрацьовуються законопроекти про територіальну оборону України, про військово-технічне співробітництво.

Т.Блистів також поінформувала про роботу у Комітеті над підготовкою законопроекту щодо створення органу військової юстиції, інституту військових адвокатів.

Комітетом розроблено і подано на розгляд Верховної Ради України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо утворення військових судів та окремих організаційних питань) за реєстраційним номером 2557, який очікує розгляду.

Керівник Програми з експортного контролю та нерозповсюдження Дослідницького центру з питань нерозповсюдження імені Джеймса Мартіна Роберт Шо поінформував працівників секретаріату Комітету про початок роботи Програми в Україні, яка розрахована на два роки. Він, зокрема, повідомив, що Дослідницький центр працює над аналізом шляхів методів нерозповсюдження зброї масового ураження, механізмами і методами уповільнення та припинення розповсюдження зброї масового знищення. Центр є складовою Інституту міжнародних відносин і знаходиться у м. Монтерей (Каліфорнія, США).

Р.Шо зазначив, що Дослідницький центр є неурядовою організацією, робота якого фінансується як з урядових і неурядових джерел.

В Україні, за його словами, відповідно до Програми планується співпрацювати з представниками державних відомств у сфері експортного контролю і нерозповсюдження зброї масового знищення, зокрема, аналізувати роботу урядових органів у сфері експортного контролю.
Представники Програми відзначили, що завдання, які стоять перед парламентським комітетом, є досить складними і масштабними, і висловили готовність налагодити співпрацю.

Учасники зустрічі обговорили перспективи поліпшення роботи системи експортного контролю, основні аспекти співпраці, зокрема в частині розробки необхідних змін до законодавства, обміну досвідом, проведення міжнародних навчальних програм, консультацій з органами державної влади, що забезпечують функціонування системи експортного контролю.