Новини

19 липня 2018, 10:11

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з представником Міністра оборони США з питань України, Росії та Євразії Лорою Купер

докладніше
19 липня 2018, 09:51

Анонс головних тем «Голосу України»

докладніше
18 липня 2018, 16:35

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у круглому столі з питань релігійних свобод та провела зустріч з Послом Семом Браунбеком

докладніше
18 липня 2018, 11:17

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустрічі з членами Комітету закордонних справ Палати представників Конгресу США

докладніше
18 липня 2018, 11:03

Про звернення громадян до Верховної Ради України у січні - червні 2018 року

докладніше
18 липня 2018, 10:39

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики спорту та туризму провів слухання на тему: "Доступ молоді до вищої освіти в Україні"

докладніше
18 липня 2018, 09:46

Анонс головних тем «Голосу України»

докладніше
18 липня 2018, 09:41

Комітет з питань бюджету підбив підсумки роботи за восьму сесію Верховної Ради України восьмого скликання

докладніше
17 липня 2018, 18:06

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко перебуває з робочим візитом у м. Вашингтон (США)

докладніше
17 липня 2018, 18:03

Повідомлення стосовно інформації про ухвалення Верховною Радою України Закону України "Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України"

докладніше
17 липня 2018, 11:50

Про особистий прийом громадян головами комітетів, головами депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України під час роботи восьмої сесії

докладніше
17 липня 2018, 10:22

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування під час восьмої сесії провів 12 засідань, на яких розглянуто 100 законопроектних, організаційних та контрольних питань

докладніше
16 липня 2018, 16:53

У Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки проведено слухання на тему: "Ядерна енергетика України - виклики та перспективи"

докладніше
16 липня 2018, 15:26

Проблемні питання пенсійного забезпечення обговорено під час робочої зустрічі Першого заступника голови Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення С.Капліна з колишніми військовослужбовцями та особами, які проходили службу в правоохоронних органах

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
13 січня 2017, 09:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Важливо, щоб в умовах зовнішньої агресії проти України, кожна копійка з виділених Верховною Радою на відновлення інфраструктурних об’єктів Донбасу коштів була використана за призначенням»

«Минулого року Верховна Рада України прийняла важливе рішення про перерозподіл майже 4 млрд.  гривень на відновлення інфраструктурних об’єктів на Донбасі: майже 3 млрд. грн. на Донецьку і 1 млрд. грн. на Луганську області. Дуже важливо, щоб в умовах зовнішньої агресії проти України кожна копійка з цих коштів була використана за призначенням", - зазначила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час робочої поїздки в Донецьку область.


12 січня Перший заступник Голови Верховної Ради України, Уповноважений Президента з мирного вирішення конфлікту на Донбасі, представник Тристоронньої контактної групи (ТГК) Ірина Геращенко разом з народним депутатом України Марією Іоновою та Міністром з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадимом Чернишем у рамках робочої поїздки на Донбас відвідали Донецьку область.

У ході робочої поїздки Ірина Геращенко ознайомилась із роботою КПВВ «Майорськ» та оглянула умови перетину громадянами лінії розмежування. Перший заступник Голови Верховної Ради обговорила із прикордонниками поточні проблеми роботи КПВВ та питання поліпшення їх пропускної спроможності.

«Ми відвідуємо КПВВ у ході кожної робочої поїздки на Донбас, адже вони є критично важливими об’єктами, які щодня перетинають тисячі громадян. Українська влада дбає, щоб прості громадяни якомога менше страждали через російську агресію, але маємо ще багато працювати для покращання умов перетину лінії розмежування», - наголосила Ірина Геращенко.

 

«Саме тому наприкінці 2016 року ми звернулися до керівників відповідних структур із пропозицією щодо збільшення кількості представників Державної прикордонної служби України, а також працівників фіскальних органів і Служби безпеки України, які працюють на КПВВ у Донецькій та Луганській областях», - додала Перший заступник Голови парламенту.

Окрім того, в ході розмови було порушено низку питань, пов’язаних із необхідністю технічної модернізації КПВВ. Працівники КПВВ «Майорськ» зазначили, що для підвищення ефективності роботи необхідне додаткове обладнання для сканування документів і машин, встановлення якого допоможе громадянам швидше перетинати лінію розмежування та уникнути утворення черг.

Проблема надання додаткового обладнання була також обговорена під час зустрічі з працівниками прикордонної служби м. Краматорськ. Зокрема, було наголошено на необхідності оснащення прикордонників нагрудними відеореєстраторами. Відеофіксація їх роботи, серед іншого, сприятиме подоланню корупції.

У свою чергу Ірина Геращенко поінформувала, що питання технічного оснащення піднімається і під час зустрічей з нашими міжнародними партнерами і що Україна сподівається на додаткову допомогу у цьому напрямку.

«Найголовніше, щоб контрольно-пропускні пункти взагалі зникли з нашої території. Але це стане можливим лише після відновлення контролю над українсько-російським кордоном», - підкреслила Уповноважений Президента України.

У цьому контексті особливої уваги було надано проблемі безпеки КПВВ, яка є актуальною як для прикордонників, так і для громадян, які щоденно перетинають лінію розмежування. За інформацією, наданою працівниками КПВВ «Майорськ», за час роботи цього контрольно-пропускного пункту загинуло 5 прикордонників.

«Режим тиші порушується бойовиками ОРДЛО щоденно. Навіть перші дні 2017 року були трагічними, оскільки і серед військових, і серед мирного населення є постраждалі від обстрілів», - зазначила Ірина Геращенко. 

Вона наголосила, що забезпечення безпечних умов роботи КПВВ є одним із пріоритетних питань, що обговорюються у рамках роботи підгруп ТКГ у Мінську. У цьому контексті народний депутат України відзначила важливість відкриття КПВВ «Золоте», робота якого зменшила б навантаження на інші контрольні пункти.

«Ми піднімаємо питання роботи КПВВ «Золоте» фактично на кожному засіданні у Мінську. Проте з березня 2016 року бойовики безпідставно блокують відкриття КПВВ, не зважаючи на наполягання української сторони», - зазначила Уповноважений Президента України.

Окрім того, під час відвідин КПВВ «Майорськ» Ірина Геращенко поспілкувалася з людьми, які перетинали лінію розмежування. Задля поліпшення умов перетину відповідальними органами було досягнуто рішення про збільшення допустимого особистого багажу для фізичних осіб із 50 до 75 кг. Перший заступник Голови Верховної Ради разом з колегами оглянула пункти обігріву та стан облаштування КПВВ, а також оцінила роботу місцевого логістичного центру.

У рамках поїздки у Донецьку область Ірина Геращенко ознайомилась із ходом реконструкції низки інфраструктурних об’єктів, відбудова яких відбувається за кошти місцевих бюджетів на виконання Закону України «Про внесення зміни до підпункту 4 пункту 24 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України».

Зокрема, Уповноважений Президента України оглянула стан відбудови школи у м. Дружківка, а також будівлі гуртожитку та нежитлової будівлі, яку після реконструкції буде передано під гуртожиток у м. Бахмут. Окрім того, Ірина Геращенко разом з колегами оцінила стан шляхопроводу м. Костянтинівка після проведення капітального ремонту.

«Парламент та Уряд приділяють особливу увагу проблемі відновлення інфраструктури Донбасу. Водночас важливо, щоб місцева влада раціонально використовувала виділені кошти, а громади в умовах децентралізації долучались до цього процесу», - зазначила Ірина Геращенко під час відвідання інфраструктурних об’єктів м. Дружківка.

За підсумками зустрічей Ірина Геращенко наголосила на важливості координації зусиль місцевих органів влади, Уряду та Парламенту, а також міжнародних неурядових організацій, спрямованих на відбудову постраждалих районів Донбасу.


Серед іншого, у ході поїздки Донеччиною Ірина Геращенко передала книжки, які були зібрані в рамках акції «Книга для Донбасу» з ініціативи Державного комітету телебачення та радіомовлення України та за підтримки спонсорів.