Новини

24 квітня 2018, 17:07

Постійна делегація Верховної Ради України у ПАРЄ бере участь у Другій частині сесії Парламентської асамблеї Ради Європи

докладніше
24 квітня 2018, 16:39

Забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права обговорено під час круглого столу у Комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
24 квітня 2018, 15:22

У Комітеті у закордонних справах відбулася зустріч із членами Комітету закордонних справ Парламенту Королівства Данія

докладніше
24 квітня 2018, 14:41

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин провів круглий стіл на тему: "Війна, мир, реінтеграція: що буде після АТО?"

докладніше
24 квітня 2018, 12:45

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко: "Дії з деокупації Криму мають стати одним із головних завдань Української держави"

докладніше
24 квітня 2018, 10:06

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув питання про хід виконання рекомендацій "Щодо подальших дій органів державної влади в проведенні верифікації соціальних виплат та пенсій"

докладніше
23 квітня 2018, 15:27

І.Геращенко: «Міністерство у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції повинно сформувати й реалізовувати державну політику реабілітації, соціального захисту, повернення до мирного життя ветеранів та учасників бойових дій»

докладніше
23 квітня 2018, 12:00

За результатами Сьомого засідання Парламентського комітету Асоціації між Україною та ЄС ухвалено Заключну заяву та рекомендації

докладніше
23 квітня 2018, 11:38

Питання лікарського самоврядування та професійних асоціацій як запоруки професійного зростання медичних працівників обговорено під час круглого столу у Комітеті з питань охорони здоров’я

докладніше
23 квітня 2018, 11:20

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у м. Каневі круглий стіл на тему: "Державна регіональна політика в Україні: сучасний стан, основні виклики та законодавче регулювання"

докладніше
23 квітня 2018, 11:07

Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму розглянув питання про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству молоді та спорту на підготовку резерву і складу національних команд та забезпечення їх участі у міжнародних змаганнях

докладніше
23 квітня 2018, 10:48

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко 22 квітня взяла участь у заходах, присвячених 100-річчю визволення Криму українським військом від російсько-більшовицьких окупантів

докладніше
20 квітня 2018, 18:00

А.Парубій подякував Джону Хербсту і Атлантичній раді за підтримку регіональної співпраці, яку проводить Україна

докладніше
20 квітня 2018, 16:14

Комітет з питань податкової та митної політики провів круглий стіл з нагоди 25-річчя прийняття першого закону про аудиторську діяльність: "Аудит в Україні: перспективи та виклики"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
13 січня 2017, 09:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Важливо, щоб в умовах зовнішньої агресії проти України, кожна копійка з виділених Верховною Радою на відновлення інфраструктурних об’єктів Донбасу коштів була використана за призначенням»

«Минулого року Верховна Рада України прийняла важливе рішення про перерозподіл майже 4 млрд.  гривень на відновлення інфраструктурних об’єктів на Донбасі: майже 3 млрд. грн. на Донецьку і 1 млрд. грн. на Луганську області. Дуже важливо, щоб в умовах зовнішньої агресії проти України кожна копійка з цих коштів була використана за призначенням", - зазначила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час робочої поїздки в Донецьку область.


12 січня Перший заступник Голови Верховної Ради України, Уповноважений Президента з мирного вирішення конфлікту на Донбасі, представник Тристоронньої контактної групи (ТГК) Ірина Геращенко разом з народним депутатом України Марією Іоновою та Міністром з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадимом Чернишем у рамках робочої поїздки на Донбас відвідали Донецьку область.

У ході робочої поїздки Ірина Геращенко ознайомилась із роботою КПВВ «Майорськ» та оглянула умови перетину громадянами лінії розмежування. Перший заступник Голови Верховної Ради обговорила із прикордонниками поточні проблеми роботи КПВВ та питання поліпшення їх пропускної спроможності.

«Ми відвідуємо КПВВ у ході кожної робочої поїздки на Донбас, адже вони є критично важливими об’єктами, які щодня перетинають тисячі громадян. Українська влада дбає, щоб прості громадяни якомога менше страждали через російську агресію, але маємо ще багато працювати для покращання умов перетину лінії розмежування», - наголосила Ірина Геращенко.

 

«Саме тому наприкінці 2016 року ми звернулися до керівників відповідних структур із пропозицією щодо збільшення кількості представників Державної прикордонної служби України, а також працівників фіскальних органів і Служби безпеки України, які працюють на КПВВ у Донецькій та Луганській областях», - додала Перший заступник Голови парламенту.

Окрім того, в ході розмови було порушено низку питань, пов’язаних із необхідністю технічної модернізації КПВВ. Працівники КПВВ «Майорськ» зазначили, що для підвищення ефективності роботи необхідне додаткове обладнання для сканування документів і машин, встановлення якого допоможе громадянам швидше перетинати лінію розмежування та уникнути утворення черг.

Проблема надання додаткового обладнання була також обговорена під час зустрічі з працівниками прикордонної служби м. Краматорськ. Зокрема, було наголошено на необхідності оснащення прикордонників нагрудними відеореєстраторами. Відеофіксація їх роботи, серед іншого, сприятиме подоланню корупції.

У свою чергу Ірина Геращенко поінформувала, що питання технічного оснащення піднімається і під час зустрічей з нашими міжнародними партнерами і що Україна сподівається на додаткову допомогу у цьому напрямку.

«Найголовніше, щоб контрольно-пропускні пункти взагалі зникли з нашої території. Але це стане можливим лише після відновлення контролю над українсько-російським кордоном», - підкреслила Уповноважений Президента України.

У цьому контексті особливої уваги було надано проблемі безпеки КПВВ, яка є актуальною як для прикордонників, так і для громадян, які щоденно перетинають лінію розмежування. За інформацією, наданою працівниками КПВВ «Майорськ», за час роботи цього контрольно-пропускного пункту загинуло 5 прикордонників.

«Режим тиші порушується бойовиками ОРДЛО щоденно. Навіть перші дні 2017 року були трагічними, оскільки і серед військових, і серед мирного населення є постраждалі від обстрілів», - зазначила Ірина Геращенко. 

Вона наголосила, що забезпечення безпечних умов роботи КПВВ є одним із пріоритетних питань, що обговорюються у рамках роботи підгруп ТКГ у Мінську. У цьому контексті народний депутат України відзначила важливість відкриття КПВВ «Золоте», робота якого зменшила б навантаження на інші контрольні пункти.

«Ми піднімаємо питання роботи КПВВ «Золоте» фактично на кожному засіданні у Мінську. Проте з березня 2016 року бойовики безпідставно блокують відкриття КПВВ, не зважаючи на наполягання української сторони», - зазначила Уповноважений Президента України.

Окрім того, під час відвідин КПВВ «Майорськ» Ірина Геращенко поспілкувалася з людьми, які перетинали лінію розмежування. Задля поліпшення умов перетину відповідальними органами було досягнуто рішення про збільшення допустимого особистого багажу для фізичних осіб із 50 до 75 кг. Перший заступник Голови Верховної Ради разом з колегами оглянула пункти обігріву та стан облаштування КПВВ, а також оцінила роботу місцевого логістичного центру.

У рамках поїздки у Донецьку область Ірина Геращенко ознайомилась із ходом реконструкції низки інфраструктурних об’єктів, відбудова яких відбувається за кошти місцевих бюджетів на виконання Закону України «Про внесення зміни до підпункту 4 пункту 24 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України».

Зокрема, Уповноважений Президента України оглянула стан відбудови школи у м. Дружківка, а також будівлі гуртожитку та нежитлової будівлі, яку після реконструкції буде передано під гуртожиток у м. Бахмут. Окрім того, Ірина Геращенко разом з колегами оцінила стан шляхопроводу м. Костянтинівка після проведення капітального ремонту.

«Парламент та Уряд приділяють особливу увагу проблемі відновлення інфраструктури Донбасу. Водночас важливо, щоб місцева влада раціонально використовувала виділені кошти, а громади в умовах децентралізації долучались до цього процесу», - зазначила Ірина Геращенко під час відвідання інфраструктурних об’єктів м. Дружківка.

За підсумками зустрічей Ірина Геращенко наголосила на важливості координації зусиль місцевих органів влади, Уряду та Парламенту, а також міжнародних неурядових організацій, спрямованих на відбудову постраждалих районів Донбасу.


Серед іншого, у ході поїздки Донеччиною Ірина Геращенко передала книжки, які були зібрані в рамках акції «Книга для Донбасу» з ініціативи Державного комітету телебачення та радіомовлення України та за підтримки спонсорів.