Новини

20 червня 2018, 12:06

Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
20 червня 2018, 10:30

Комітет з питань промислової політики та підприємництва дав оцінку роботі Держенергоефективності та Мінекономрозвитку щодо впровадження профільних законів

докладніше
20 червня 2018, 10:27

Комітет з питань національної безпеки і оборони рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону про національну безпеку

докладніше
20 червня 2018, 10:18

Голова Верховної Ради повідомив про розгляд законопроекту про національну безпеку у другому читанні

докладніше
19 червня 2018, 19:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив співчуття у зв’язку зі смертю поета та державного діяча, Героя України Івана Драча

докладніше
19 червня 2018, 18:45

У парламенті відбулися заходи в рамках просвітницького проекту «Від Конституції - до Конституції»

докладніше
19 червня 2018, 18:33

Представник депутатської групи "Воля народу" Сергій Лабазюк провів особистий прийом громадян

докладніше
19 червня 2018, 18:30

Ірина Геращенко переконана, що проблемні питання ветеранів і шахтарів мають вирішуватись конструктивним шляхом на засіданнях профільних комітетів Парламенту та за участі представників Кабінету Міністрів України

докладніше
19 червня 2018, 18:07

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
19 червня 2018, 16:48

В кулуарах парламенту проходить виставка-презентація сучасних безпілотних технологій

докладніше
19 червня 2018, 16:34

Молоді митці Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (м. Київ) представили експозицію «Сучасний погляд українських художників»

докладніше
19 червня 2018, 14:30

Представники Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування взяли участь у Дні місцевої демократії в рамках ХІV Українського муніципального форуму

докладніше
19 червня 2018, 14:06

У «Відомостях Верховної Ради України» надруковано Закон України «Про Вищий антикорупційний суд»

докладніше
19 червня 2018, 14:05

Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Конституційна комісії
Децентралізація влади
04 січня 2017, 11:38

Звіт Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко за 2016 рік

 

У 2016 році я разом з колегами-однодумцями зареєструвала 41 проект законодавчих документів (23 законопроектів і 18 постанов), із яких 19 були ухвалені і стали законами.

Особливим для мене є закон України «Про внесення змін до статті 9 закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, що збільшує виплати родинам наших військових, що залишаються заручниками ОРДЛО. З повним переліком законопроектів, розроблених та поданих мною, можна ознайомитися за посиланням на сайті Верховної Ради: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/pt2/reports.dep2?PERSON=11121&SKL=9 .

Протягом року подала більш як 40 запитів до різних органів влади, більшість з них стосувалися захисту військовослужбовців, переселенців, вирішення проблем Донбасу.

Дякую колегам-народним депутатам і особливо рідній Фракції «БПП» за високу довіру - обрання мене Першим заступником Голови Верховної Ради України у квітні 2016. Усвідомлюю свою відповідальність за цю довіру, друзі.

З квітня на адресу мого секретаріату надійшло і було розглянуто 670 звернень.

У Черкасах продовжує працювати моя громадська приймальня (адреса: м. Черкаси, вул. Благовісна, 170). За рік туди звернулися 473 громадян. І я дякую помічнику Андрію Семизу, який веде прийом і відповідає на звернення.

Як Перший заступник Голови Верховної Ради України очолюю парламентську Комісію з питань нагородження, і щаслива, що мала честь вручити відзнаки від імені Верховної Ради України ліквідаторам аварії на ЧАЄС, кращим працівникам ДП «Антонов», лікарям Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», найкращим освітянам, працівникам медичної та соціальної сфери Черкащини, шахтарям Луганщини, Донеччини.

Ключовим напрямком своєї роботи як народного депутата України та Першого заступника Голови Верховної Ради України вважаю питання мирного врегулювання ситуації на Донбасі, а також питання європейської та євроатлантичної інтеграції України.

За 2016 рік провела понад 150 зустрічей з дипломатами, з членами урядів та парламентів країн-членів ЄС, з представників міжнародних організацій.

У 2016 році відстоювала інтереси України в рамках роботи міжнародних організацій як Співголова міжпарламентської ради Україна-НАТО, Перший заступник Голови української частини Парламентського комітету асоціації, член Постійної делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи. Брала участь у спільній з колегами роботі щодо підготовки заяв і резолюцій цих організацій, пишаюся, що нам вдалося зафіксувати на міжнародному рівні і в міжнародних документах факт агресії РФ проти України. І дякую вам, всій делегації ПАРЄ і ПКА, ПА НАТО за співпрацю і спільну, єдину позицію.

У складі президентської делегації взяла участь у Саміті Україна-ЄС 24 листопада 2016 р. у Брюсселі. Вірю, що 2017 принесе Україні безвізовий режим і ратифіковану Угоду про асоціацію, ми разом зробили для цього все можливе. І тут я хочу відзначити роль Президента і українських дипломатів.

У 2016 році я мала близько 20 зарубіжних візитів (це без Мінська), серед них - зустрічі в США, Бельгії, Франції, Австрії, яка у 2017 р. головує в ОБСЄ.

Я вірю, що в середньостроковій перспективі Україна стане членом НАТО, а сьогодні нам потрібно посилювати нашу співпрацю. Цього року ми доклали зусиль для активізації міжпарламентського діалогу, а в грудні відбувся дуже важливий візит до штаб-квартири Альянсу в Брюсселі.

Я вважаю надважливими прийняті у жовтні 2016 дві історичні резолюції ПАРЄ, у яких російсько-українська війна називається «російською агресією».

У центрі особливої уваги на дипломатичному фронті - окупований Крим.

Разом з колегами-депутатами і МЗС ми робили все можливе, аби Крим залишався в порядку денному всіх міжнародних інституцій, ми проводили активну роботу для підтримки резолюції ООН "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", ініційованої Україною.

Дуже важливою для мене була участь у дебатах високого рівня на тему: «Жінки, мир, безпека», які відбулись у ході засідання Ради Безпеки ООН 25 жовтня ц.р. у м. Нью-Йорк (США), де вперше на такому високому рівні нам вдалося донести світові інформацію про грубі порушення прав жінок і дітей на тимчасово окупованих територіях України. І про відповідальність РФ та їх маріонеток за ці знущання над українськими дітьми і жінками.

Як Уповноважений Президента України та представник України у робочій гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у 2016 році взяла участь у 24 засіданнях ТКГ (останнє відбулося 21 грудня 2016 р.). Якщо чесно, це - найскладніші дні в моїй роботі...

У складі української делегації взяла участь у зустрічі міністрів закордонних справ країн-учасниць Нормандського формату, яка відбулась 29 листопада 2016 р. у Мінську. Пріоритетним питанням роботи гуманітарної підгрупи є звільнення заручників, які незаконно утримуються на території ОРДЛО та політичних в’язнів у Російській Федерації, інші гуманітарні питання.

Протягом 2016 року завдяки узгодженим діям СБУ та волонтерів гуманітарній підгрупі ТКГ вдалося звільнити близько 20 заручників з ОРДЛО. Трьох політв'язнів вдалося витягти з тюрем РФ - і це відбулося завдяки великим зусиллям Президента, дипломатів, мінської групи.

Ми дякуємо за допомогу всім, хто доклав зусиль для звільнення чоловіків і жінок, ми дякуємо церквам, священнослужителям, усім, з ким ми перебуваємо в діалозі.

Всі звільнені заручники за ініціативою Президента пройшли обстеження і лікування у «Науково-практичному центрі профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами у Києві. Також на прохання деяких родичів заручників і полонених, що досі утримуються у в'язницях РФ чи ОРДЛО, обстеження і лікування пройшли і члени родин.

Ми докладали зусиль для того, аби краще працювали КПВВ (контрольно-пропускні пункти в’їзду/виїзду). Прийнято рішення про збільшення чисельності персоналу КПВВ та обсягу багажу, який може перевозитися громадянами через лінію зіткнення (з 50 до 75 кг). 

Для моніторингу ситуації, реалізації гуманітарних місій і проектів на Донбасі здійснюю регулярні поїздки на Схід України, де бувала протягом року близько 10 разів. Під час поїздок неодноразово відвідувала непрацююче з вини бойовиків КПВВ «Золоте», та перевантажені «Зайцеве», «Мар’їнка», «Новотроїцьке». Бувала у Щасті, Кураховому, інших населених пунктах поблизу лінії зіткнення.

Один з візитів на Донбас був у складі делегації Міністрів закордонних справ України, Франції та  Німеччини. І дуже важливий - майже на лінію зіткнення - з нашими друзями, депутатами Європарламенту.

Як представник в гуманітарній підгрупі ТКГ - на постійному контакті з родинами заручників. Намагаюся чим можу допомагати у вирішенні побутових і соціальних проблем цих родин.

У Верховній Раді створили неформальний майданчик "Мінська платформа", де відбуваються зустрічі і дискусії депутатів всіх фракцій щодо мирного врегулювання на Донбасі.

Разом з колегами активно допомагаю сім’ям заручників та зниклих безвісти українців.

Частину заробітної плати щомісяця перераховую онкологічному відділенню НДСЛ «Охматдит».

Окрім того, протягом року надала благодійну допомогу двом черкаським школам, кільком родинам з онкохворими дітьми (молюся за одужання цих дітей), кільком родинам з дітьми, що мають тяжкі хвороби і діагнози, кільком родинам заручників, кільком родинам зниклих безвісти, кільком навчальним закладам Донбасу.

Окрім цього, разом з дорогими колегами М. Іоновою та І. Луценко продовжуємо допомогу фронту, передали медобладнання в лікарню в Кураховому, бензопили, інше обладнання та автомобілі в армію, на фронт.

Як член міжфракційного депутатського об’єднання «Рівні можливості» й надалі продовжую, разом з колегами О. Кондратюк, С. Войцеховською, І. Луценко, М. Іоновою та І. Фріз просувати тему гендерної рівності та збільшення числа жінок в органах влади. Разом з колегами працюємо над ратифікацією Стамбульської конвенції щодо запобігання насильству проти жінок та домашньому насильству. Робимо все для посилення ролі жінок у миротворчих процесах, а також забезпечення прав та можливостей жінок, які воюють у зоні АТО.