У роботі "круглого столу"  на тему: "100 днів об'єднаних територіальних громад: здобутки, проблеми, перспективи" під головуванням Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана взяли участь представники парламенту, уряду України, міжнародних організацій, які опікуються перебігом реформи місцевого самоврядування в Україні.
 

Володимир Гройсман у вступному слові наголосив на тому, що реформа місцевого самоврядування є однією з ключових для України. "Йдеться про створення алгоритмів об'єднання громад, здатних надавати якісні послуги людям. Хочу висловити своє захоплення кожним лідером місцевої громади, який пішов на вибори", - зазначив промовець.  На його переконання, український парламент не стоїть і не стоятиме осторонь проблем територіальних громад.

На думку Віце-прем'єр міністра  України - міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, завдяки Верховній Раді України був ухвалений бюджет, який дасть змогу  дивитися впевнено в майбутнє, аби підтримати об'єднані територіальні громади й провести децентралізацію влади. "Окрім турботи про кожного громадянина,  урядом передбачено видатки на підтримку місцевого самоврядування у вигляді субвенцій, які становлять один мільярд гривень. Я запрошую всіх лідерів територіальних громад до співпраці з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ. Ми розглядатимемо найперспективніші проекти щодо стратегії розвитку місцевого самоврядування", - наголосив він.

Директор Швейцарського Бюро співробітництва Тауш Хьольгер зазначив, що під час реалізації амбітних проектів в Україні триває взаємодія  багатьох міжнародних організацій. "Наш ключовий партнер в Україні - Міністерство  регіонального розвитку. Реформа щодо децентралізації влади  - одна з ключових в сенсі закладення демократичних основ у вашій державі. Ви маєте  ухвалити закон щодо адміністративно-територіального устрою, а децентралізацію слід легітимізувати, внісши відповідні зміни до Конституції", - сказав промовець.  На його думку,  до питання децентралізації слід підходити консолідовано й виважено. "Має бути й фінансова децентралізація, а громадяни повинні  стати відповідальними за свої громади. Успіх в цьому процесі сам по собі не з'явиться, а зміни швидко не відбудуться. Це питання вимагає зусиль і наполегливості. Децентралізація - не самоціль, а головна мета - створення для людей можливостей розвиватися й ставати заможними", - наголосив Тауш Хьольгер.

Заступник Керівника Апарату Верховної Ради України Олександр Мартиненко зазначив, що Верховна Рада не лише створює законодавчу базу для місцевого самоврядування, але й здійснює міцний зв'язок з елітами територіальних громад. "Ми утворили Парламентський офіс місцевого самоврядування в якості сервісної служби для лідерів місцевих громад", - наголосив він. За словами промовця, планується проведення зустрічей, "круглих столів" для вирішення усіх питань,  пов'язаних  з місцевими громадами.  О. Мартиненко запросив керівників місцевого самоврядування долучитися до роботи офісу, в якому є доступ до законодавчої бази, а також контактної інформації, необхідної для роботи.







Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

18 квітня 2024 10:12
17 квітня 2024 19:05
17 квітня 2024 18:51
17 квітня 2024 17:23
17 квітня 2024 11:54
16 квітня 2024 20:18
16 квітня 2024 18:50
16 квітня 2024 17:31
16 квітня 2024 16:15
16 квітня 2024 14:00