«Окупація Автономної Республіки Крим та військова агресія на Сході нашої держави стали найбільшим в новітній історії України викликом правам людини»,-  сказав Григорій Немиря.

Він нагадав учасникам конференції, що у зоні конфлікту на сході України з середини квітня 2014 року по 15 серпня 2015 року загинуло майже 8 тисяч людей, а приблизно півтора мільйона наших співвітчизників змушені були залишити місце свого проживання. Приблизно три мільйони осіб продовжують проживати на підконтрольній так званим «ДНР» та «ЛНР» території та позбавлені захисту держави від порушень і утисків прав людини.

«Не можна допустити, щоб під гаслами захисту міркувань безпеки держави, військової агресії на Сході, питання захисту прав і свобод людини перестало бути нашим пріоритетом»,- додав голова Комітету.

У цьому зв'язку Григорій Немиря висловив сподівання, що Верховна Рада України підтримає зареєстрований 9 жовтня проект Постанови про проведення парламентських слухань на тему: "Стан дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України та на території, не контрольованій українською владою в зоні проведення антитерористичної операції" (19 листопада 2015 року), поданий з ініціативи  Комітету, та ухвалить у другому читання підготовлений Комітетом проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України  щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» №2166.

Крім того, він наголосив на необхідності забезпечення права на справедливий суд та попередив про неприпустимість тиску на міжнародні та українські правозахисні організації, які займаються моніторингом дотримання прав людини у зоні конфлікту.

Посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль наголосив на важливості дотримання прав людини в Україні, особливо захисту прав внутрішньо переміщених осіб та людей, які залишилися в окупованому Криму.

«Ні за яких умов і обставин не можна торгуватися за суверенітет та недоторканність кордонів України»,- наголосив Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Крістоф Вайль.

У свою чергу, Голова фракції Зелених/Європейський вільний альянс в Європейському Парламенті Ребекка Хармс закликала Захід підтримати нашу державу у ці надзвичайно важкі часи та заявила, що побудова стабільної правової держави є передумовою для захисту прав людини в Україні, наголосивши на важливій ролі вільних ЗМІ у цьому процесі.

Цього року  конференція присвячена  наступним темам: права людини в Криму під час російської окупації, Правозахисні місії в Південно-Східній Україні: спостереження та рекомендації, внутрішньо переміщені особи та біженці, права меншин та реформи у секторі юстиції.

Мета Київського діалогу, який проходить у партнерстві та за підтримки Харківської Правозахисної Групи, Фонду ім. Конрада Аденауера, Міжнародного Фонду «Відродження», Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Фонду ім. Фрідріха Наумана, Фракції Зелених/Європейський Вільний Альянс в Європейському Парламенті та Міністерства Закордонних Справ Німеччини, – розробити рекомендації щодо покращення ситуації з правами людини в Україні та Криму

У конференції також беруть участь Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Крістоф Вайль, Голова фракції Зелених/Європейський вільний альянс в Європейському Парламенті Ребекка Хармс, Керівник Відділу з питань України МЗС Німеччини Йоганнес Регенсбрехт, Голова Консультативної Місії ЄС в Україні Калман Міжей, Заступник Голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг, один з лідерів кримськотатарського народу Рефат Чубаров, представники Уряду України, народні депутати, представники громадських організацій та експерти.

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

25 квітня 2024 16:05
24 квітня 2024 14:54
23 квітня 2024 18:12
21 квітня 2024 12:12
18 квітня 2024 10:12
17 квітня 2024 19:05
17 квітня 2024 18:51
17 квітня 2024 17:23
17 квітня 2024 11:54
16 квітня 2024 20:18